6 maja 2019

KOLPING Z BRĄZEM LOTTO SUPERLIGI!

Czarno-pomarańczowi mieli ogromne apetyty na obronę mistrzowskiego tytułu, ale… mogą mówić o ogromnym pechu. Przed najważniejszymi meczami kontuzji nabawił się lider Kolpinga FRAC i gwiazda całej LOTTO Superligi – Hou Yingchao. Chińczykowi kilka dni przed półfinałami wypadł dysk. W tej sytuacji nawet podróż samolotem do Polski była niemożliwa.

- To tak jakby FC Barcelona straciła na mecze półfinałowe Ligi Mistrzów Leo Messiego, który wcześniej zdobył 15 goli. Brak mi słów, bo szansa na obronę tytułu była naprawdę realna. Taki już jest sport. Kończymy rozgrywki z brązowym medalem i zaczynamy wakacje – podsumował menedżer Kolpinga FRAC, Kamil Dziukiewicz.

Półfinały LOTTO Superligi rozgrywane były w formule mecz – rewanż. Pierwsze spotkanie odbyło się w Jarosławiu i przyciągnęło komplet kibiców w hali MOSiR-u. Fani oprócz świetnego widowiska przy stole zobaczyli też show w wykonaniu Krystiana Herby – mi.in. 5-krotnego rekordzisty Guinnessa w zdobywaniu najwyższych budynków na świecie skacząc rowerem po schodach. Samo spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Jako pierwsi do stołu podeszli Kaii Konishi i Tomas Konecny. Pingpongiści stoczyli pięciosetowy bój, ale górą był Japończyk. Następnie zmierzyli się Panagiotis Gionis i Kou Lei. Lepszy okazał się grecki defensor, który pokonał Ukraińca 3:1. Nadzieję w serca jarosławian wlał jeszcze Piotr Chodorski, który odprawił Marka Badowskiego 3:2. Zwycięstwo gościom z Grodziska Mazowieckiego zapewnił Gionis, pokonując Konecnego 2:0.

Rewanż odbył się w niedzielny wieczór na Mazowszu. Menedżer Kamil Dziukiewicza bezbłędnie odczytał zamiary taktyczne trenera Redzimskiego. Na nic się to jednak zdało, bo znów świetnie dysponowany był Gionis, który pokonał Konecnego 3:1. Następnie Badowski zrewanżował się Chodorskiemu za porażkę w Jarosławiu pokonując go 3:1. Już wtedy wiadomo było, że awans do finału uzyska Dartom Bogoria. W ostatnim pojedynku Konishi pokonała Leia 3:1.

- Pozostało nam cieszyć się i szanować brązowy medal. Teraz mogę już oficjalnie powiedzieć, że Piotr Chodorski i Tomas Konecny nie zagrają w Jarosławiu w przyszłym sezonie. Na razie mogę zdradzić, że w mojej drużynie zagra pięciokrotny indywidualny mistrz Polski – Daniel Górak oraz zostanie Kou Lei – resztę zdradzę w odpowiednim czasie – zdradził Dziukiewicz.

W finale LOTTO Superligi Dartom Bogoria zmierzy się z Dekorglassem. Spotkanie o mistrzostwo odbędzie się 25. maja w Gdańsku.

tekst i zdjęcia 

PKS Kolping FRAC Jarosław 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 kwietnia 2019

Ocalić od zapomnienia

27 kwietnia przed Szkoła Podstawową im. Lecha Kaczyńskiego w Chłopicach zasadzono dwa dęby pamięci.

zobacz materiał »
28 kwietnia 2019

Pamiętamy

Co roku w Wiązownicy obchodzone są uroczystości związane z tragicznymi wydarzeniami z 17 kwietnia 1945. 74 lata temu OUN UPA napadło na wieś Wiązownica i wymordowało około 100 mieszkańców.

zobacz materiał »
28 kwietnia 2019

MOK w Radymnie już otwarty

Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie ponownie oddano do dyspozycji mieszkańcom.

zobacz materiał »
28 kwietnia 2019

Sukces dzięki współpracy

28 kwietnia w Birczy odbył się Piknik z Ekonomią Społeczną. Przedstawiciele Gmin Leżajsk i Tryńcza opowiadali o tym jak współpraca z Caritas Archidiecezji Przemyskiej pozwoliła na aktywizację osób bezrobotnych z terenu gmin.

zobacz materiał »
30 kwietnia 2019

Deszcz i burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (30.04 + 01-02.05.2019) 

zobacz materiał »