5 czerwca 2019

Koncert Chóru Nicolaus w Sieniawie

Rok 2019 zgodnie z uchwałą sejmu RP został Rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się różnego rodzaju koncerty i inicjatywy muzyczne upamiętniające tego wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta i organistę.

Również w Sieniawie odbył się koncert z okazji Roku Moniuszkowskiego. W pięknie odnowionym kościele pw. św. Jana Chrzciciela wystąpił Chór i Orkiestra Kameralna NICOLAUS z Kraczkowej pod dyrekcją Zdzisława Magonia. W wykonaniu muzyków publiczność usłyszała pięknie wykonane utwory sakralne Stanisława Moniuszki – „Mszę es-dur” oraz jedną z „Litanii Ostrobramskich”. Partie solowe śpiewali: Izabela Łukasik (sopran) i Dawid Krzysztoń (bas).

Koncert odbył się 2 czerwca – w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Z tej okazji w repertuarze pojawiły się również inne utwory m.in. „Te Deum Laudamus”, „Ave Maria”, „Czarna Madonna” czy „Barka”.

Zapraszamy do galerii 

Tekst i zdjęcia 

CKSiR w Sieniawie 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 czerwca 2019

Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców

Konferencja pod hasłem „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców” odbyła się 3 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku.

zobacz materiał »
4 czerwca 2019

Piknik Rodzinny w Pełkiniach

Coroczny Piknik Rodzinny w Pełkiniach odbył się 2 czerwca na stadionie sportowym.

zobacz materiał »
4 czerwca 2019

SPRAWCA ROZBOJU NA STACJI BENZYNOWEJ W RĘKACH POLICJANTÓW

Jarosławscy kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Jarosław, podejrzanego o rozbój na pracownicy stacji paliw na terenie Jarosławia. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

zobacz materiał »
2 czerwca 2019

Szach i mat

Szachy – królewska dyscyplina, która od wieków nie traci na popularności.

zobacz materiał »
1 czerwca 2019

Radosne dzieciństwo

W Dniu Dziecka wszystkim dzieciom i małym i dużym składamy najlepsze życzenia. Z okazji 1 czerwca gmina Tryńcza zorganizowała zabawę dla wszystkich dzieci. 

zobacz materiał »