11 czerwca 2019

Puchar Polski w kickboxingu K-1 i kick light

W dniach 7-9 czerwca, w Bałtowie odbył się Puchar Polski w kickboxingu w formułach K-1 na ringu i kick light na macie. Do rywalizacji stanęło 281 zawodników zrzeszonych w 58 klubach. KSW Sokół Jarosław wystawił 4 zawodników, 2 w K-1 (Jakub Ogryzek, senior –63,5kg, Rafał Kuźma, junior starszy –60kg) i 2 w kick light (Igor Bronowski, kadet młodszy +47kg, Szymon Szegda, junior starszy –69kg). Pierwszy swoje boje toczył Igor i w eliminacjach wygrał przed czasem z reprezentantem Oborowa, w pół finale spotkał się z obecnym Mistrzem Polski w tej kategorii. Walka początkowo przebiegała pod dyktando Igora, jednak emocje wzięły górę i ten fakt wykorzystał rywal, ostatecznie nieznacznie wygrywając. Igor zakończył rywalizację z brązowym medalem. Bardzo dobrze zaprezentował się również Rafał Kuźma, dla którego były to trzecie zawody w życiu. Po twardej walce na ringu, sędziowie ocenili, że był nieznacznie gorszy od przeciwnika z Mysłowic. Rywalizację zakończył z brązowym medalem. Sport ma to do siebie, że raz się wygrywa, a innym razem przegrywa. Poczuł to na własnej skórze Szymon, który na wcześniejszych zawodach pokonał swojego oponenta. Jednak w Bałtowie to kolega z Wieliczki okazał się lepszy. Najlepszą dyspozycję pokazał Jakub Ogryzek, w walce półfinałowej pewnie pokonał swojego rywala. Natomiast w finale skrzyżował rękawice z bardzo utytułowanym, znanym z występów na zawodowych ringach DSF Kickboxing Challange – Janem Iron Lodzikiem. W pierwszej rundzie Kuba otrzymał mocne uderzenie w wątrobę i był liczony, jednak pozbierał się i twardo stawił opór w kolejnych rundach. Na tyle dobrze, że dwukrotnie zachwiał podstawy rywala trafiając ręką po obrocie. Widownia otrzymała walką na najwyższym sportowym poziomie. Gratulacje dla Kuby za wywalczenie srebrnego medalu.
Był to turniej, który zakończył sezon startowy. Teraz czas na miesiąc rozluźnienia i roztrenowania.

Tekst i zdjęcia

Jacek Bronowski 

KSW "Sokół" Jarosław 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

11 czerwca 2019

Bezpłatne Szkolenia

Wójt Gminy Wiązownica zaprasza mieszkańców gminy do skorzystania z bezpłatnych szkoleń
w ramach Projektu e-MISJA – rozwój kompetencji cyfrowych województwa lubelskiego 
i podkarpackiego. 

zobacz materiał »
7 czerwca 2019

IX Juwenalia!

Tym razem bez deszczu, odbyły się IX Podkarpackie Juwenalia PWSTE w Jarosławiu.

zobacz materiał »
6 czerwca 2019

PWSTE podnosi poziom

Jarosławska uczelnia może poszczycić się posiadaniem nowoczesnego centrum symulacji medycznej. Uroczyste otwarcie nowego obiektu miało miejsce w czwartek 6 czerwca.

zobacz materiał »
2 czerwca 2019

Festiwal folkloru

Regionalny Festiwal Zespołów Tańca Ludowego „Gacok” odbył się 2 czerwca w malowniczym otoczeniu Gackiej Górki.

zobacz materiał »
6 czerwca 2019

Rowerem po zdrowie

Kacper Kogut, Andrzej Kozioł, Krystian Mroziak wyruszy rowerami na charytatywną wyprawę. Chcą pomóc 11 letniej Paulince, podopiecznej Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP.

zobacz materiał »