Jedyny taki „Klub Absolwentów”
„Klub Absolwentów” to oryginalna jarosławska propozycja spędzania wolnego czasu przez osoby z niepełnosprawnościami, które były uczestnikami miejscowego warsztatu terapii zajęciowej. Jest on prowadzony w ramach programu „Zajęcia klubowe w Warsztacie Terapii Zajęciowej”, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. To między innymi nauka tańca, ale także poznawanie tajników… włoskiej czy greckiej kuchni. Partnerem projektu jest samorząd powiatowy.
- Program „Zajęcia klubowe w WTZ PSONI Koło w Jarosławiu ma na celu ukazanie alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Zajęcia prowadzone w jego ramach są doskonałą rehabilitacją społeczną i zawodową – mówi Mariusz Mituś, przewodniczący Zarządu Koła PSONI w Jarosławiu, które prowadzi WTZ.
Projekt jest finansowany ze środków PFRON, a jego partnerem jest samorząd Powiatu Jarosławskiego. – Jednym z priorytetów samorządu powiatowego jest wspieranie wszelkich pozytywnych inicjatyw aktywizujących osoby z niepełnosprawnościami – tłumaczy zaangażowanie starosta jarosławski Tadeusz Chrzan – Takie działania są m.in. w zakresie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – wyjaśnia starosta.
W ramach programu powołane zostały cztery sekcje odpowiadające zainteresowaniom i pasjom jego uczestników. W sekcji kulinarnej klubowicze poznają tajniki potraw związanych z różnymi regionami Polski, ale także świata. Kulinarne wrota do świata różnych smaków uchyla Paweł Gradowski, uczestnik programu MasterChef. W sekcji tanecznej uczestnicy swoje taneczne talenty szlifują pod okiem Beaty Południak, instruktorki ze Szkoły Tańca Towarzyskiego System Dance. W ramach zajęć Klubowicze poznać mogą charakterystykę tańców standardowych i latynoamerykańskich. Klubowicze uczestniczący w sekcji sportowej dbają o swoją kondycję pod okiem trenerów personalnych Michała i Mateusza Szczepańskich w czasie zajęć na siłowni Activ Style w Jarosławiu. Ponadto Klubowicze dopingują z całych sił lokalne drużyny tenisa stołowego, piłki ręcznej oraz siatkówki. Wszyscy, czyli 27 osób, uczestniczą w zajęciach sekcji psychologiczno–doradczej. To także wyjazd do spa, wycieczka do Krakowa, dwudniowy wyjazd do Katowic i Oświęcimia czy wydarzenia kulturalne, w tym wyjazdy do filharmonii, teatru czy do kina. - Celem programu jest wsparcie osób z niepełnosprawnością w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie zajęć klubowych, jako zorganizowanej formy rehabilitacji – mówi kierownik WTZ Ewa Grabuś.
Informacja opracowana przez Powiat Jarosławski we współpracy z PSONI Koło w Jarosławiu
Poprzednie wiadomości:
Dni Sieniawy 2019
Mimo deszczu tegoroczne Dni Sieniawy były niezwykle udane!
Wtorek bez opadów tylko na zachodzie.
We wtorek na zachodzie kraju nie będzie padać. Na pozostałym obszarze pojawią się przelotne opady deszczu do 5 mm.
Bliżej ludzi
Od długiego czasu wiadomo już, że interesuje nas szybki, łatwy przekaz informacji, najlepiej dostępny w jednym miejscu. Taką możliwość dają nam portale społecznościowe, dzięki którym jesteśmy na bieżąco z interesującymi nas nowinkami dowolnej dziedziny, mamy łatwiejszy kontakt ze znajomymi czy wyszukujemy informacji z naszego najbliższego otoczenia.
100 lat Polskiej Policji
Sto lat temu Sejm Ustawodawczy powołał do istnienia Polską Policję. Utworzona formacja była jednym z symboli naszej wolnej i niepodległej ojczyzny.
Najważniejszy jest patriotyzm gospodarczy
16 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się seminarium pn. „Zielony Powiat Przeworski”.
Komentarze: