29 lipca 2019

Kartka

Powiat jarosławski przyłącza się po raz kolejny do akcji „Kartka dla Powstańca”. Kilka słów pamięci i wdzięczności do wybranego spośród żyjących powstańców warszawskich można skreślić przy pomocy formularza on-line na stronie bohateron.pl ale my zachęcamy do osobistego udziału w tej akcji! Taka możliwość będzie od 1 do 4 sierpnia: 1 sierpnia od od godz. 14.00 do godz. 17.00, w pozostałe trzy dni w godz. 10.00 – 14.00, w podcieniach muzeum w Jarosławiu. Akcji wysyłania kart pocztowych będzie towarzyszyć okolicznościowa wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. 


- Chcemy poprzez organizację tej akcji dać możliwość osobistego włączenia się mieszkańców Jarosławia i powiatu w ogólnopolską kampanię „Kartka dla Powstańca”. Oczywiście można zrobić to za pomocą internetu, ale taki bezpośredni udział jest bardzo istotny i skierowany także do tych, którzy nie zawsze i nie przy każdej okazji korzystają z nowoczesnych technologii – tłumaczy starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, który wspiera to wydarzenie. 

Akcja „Kartka dla Powstańca” organizowana jest od 2014 roku. To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Można to zrobić od 1 sierpnia do 2 października, przez 63 dni, czyli tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie.

Organizatorami lokalnej edycji „Kartki dla Powstańca” w Jarosławiu jest Forum Młodych PiS oraz Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich przy wsparciu starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana. Jarosławskie muzeum postarało się także o wystawę plenerową autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej, opisującej tamten historyczny czas, która będzie czynna do 19 sierpnia.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 lipca 2019

Porzucone samochody plagą polskich miast

Porzucone samochody są prawdziwą zmorą polskich miast. Jak się okazuje, z roku na rok wraków przybywa

zobacz materiał »
26 lipca 2019

Tragiczny finał poszukiwań

W Jarosławiu, w rzece San policjanci i strażacy odnaleźli ciało kobiety. Potwierdzono, że to 20-latka z powiatu jarosławskiego, która w środę podczas kąpieli, zniknęła pod wodą. Akcję poszukiwawczą prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie ze strażakami.

zobacz materiał »
25 lipca 2019

Trwają poszukiwania

W Muninie policjanci i strażacy poszukują młodej kobiety, która podczas kąpieli w Sanie zniknęła pod wodą. W akcji bierze udział także specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Przemyśla wyposażona w łódź z sonarem do penetracji dna koryta rzeki oraz Pogotowie Ratunkowe.

zobacz materiał »
25 lipca 2019

Komendant Henryk Moskwa generałem

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację generalską. Uroczystość mianowania na stopień nadinspektora Policji odbyła się podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

zobacz materiał »
25 lipca 2019

Jedyny taki „Klub Absolwentów”

„Klub Absolwentów” to oryginalna jarosławska propozycja spędzania wolnego czasu przez osoby z niepełnosprawnościami, które były uczestnikami miejscowego warsztatu terapii zajęciowej.

zobacz materiał »