3 września 2019

51-letni mieszkaniec Jarosławia Uciekał przed Policją

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, zatrzymali kierującego peugeotem, który nie zapłacił za paliwo, przekraczał dopuszczalną prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, spowodował 8 kolizji drogowych i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Teraz 51-letni mieszkaniec Jarosławia, kierujący peugeotem odpowie za popełnione czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 9, policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego, pełnili służbę na ul. 3-go Maja w Jarosławiu. Nagle zauważyli peugeota jadącego pod prąd, który następnie najechał na linię podwójną ciągłą, po czym środkiem jezdni kierował się w stronę centrum miasta. W związku z tym policjanci natychmiast zawrócili i dając sygnały świetlne i dźwiękowe chcieli zatrzymać samochód. Kierowca peugeota nie reagował i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. W trakcie ucieczki kierujący peugeotem złamał szereg przepisów ruchu drogowego, między innymi jechał się z nadmierną prędkością, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, uszkadzał prawidłowo poruszające się pojazdy, najeżdżał na przejście dla pieszych, w chwili kiedy znajdowały się na nim osoby, poruszał się pomiędzy prawidło jadącymi pojazdami stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Około godz. 9.10, kierujący peugeotem został zatrzymany na parkingu jednego z hoteli w Jarosławiu przez właściciela lokalu. Kierujący peugeotem wjeżdżając na parking uszkodził dwa pojazdy, które stały tam zaparkowane. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że peugeotem kierował 51-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna był trzeźwy. Został przewieziony do szpitala.  

Wstępne ustalenia wykazały, że mężczyzna przed szaleńczą jazdą, na jednej ze stacji paliw zatankował paliwo, za które nie zapłacił i odjechał z miejsca. W trakcie jazdy spowodował 8 kolizji drogowych i popełnił szereg wykroczeń oraz przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za które może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  
Info KPP Jarosław
Foto od Widza

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

22 sierpnia 2019

1 września w Jarosławiu rusza nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

Jego powstanie i wyposażenie, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, kosztowało ponad 9 milionów złotych. Będzie to wielka zmiana dla pacjentów i poprawa ich bezpieczeństwa. To część systemu ratownictwa na Podkarpaciu.

zobacz materiał »
22 lutego 2019

Nowe stawki za śmieci

Od 1 marca 2019 r. na terenie Jarosławia zmianie ulegają ceny wywozu odpadów. Dla nieruchomości zamieszkałej przez mieszkańców, w przypadku segregowania śmieci, za każdą osobę zapłacimy 15,00 zł oraz 25,00 zł za niesegregowanie śmieci.

zobacz materiał »
9 lutego 2019

Walczą o oddech

Już po raz trzeci fundacja Mukohelp zorganizowała Bal Charytatywny podczas którego zbierana fundusze na wsparcie w leczeniu swoich podopiecznych.

zobacz materiał »
14 lutego 2019

Otwarte ręce i gorące serca

Ponad 7,5 tysiąca zł udało się zebrać podczas grudniowej Wielkiej Galerii Artystycznej.

zobacz materiał »
8 lutego 2019

III Jarosławska Gala Sportu

III Jarosławska Gala Sportu odbyła się 8 lutego.

zobacz materiał »