9 września 2019

Sesja Nadzwyczajna Powiatu Jarosławskiego

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, zebrali się radni, aby podjąć m.in. decyzję w sprawie powierzenia Powiatowi Jarosławskiemu zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów o charakterze użyteczności publicznej.Obrady odbyły się 9 września, a podjęta uchwała ma związek z podpisaniem umowy dotyczącej dofinansowania nierentownych linii autobusowych obsługiwanych przez PKS Jarosław. Dzięki rządowym pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w siatce połączeń znalazły się kursy nierentowne z ekonomicznego punktu widzenia, ale ważne ze względów społecznych. Na terenie trzech powiatów (jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego) jest ich 67. Radni zdecydowali również o regulaminie określającym wysokość i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki praca oraz zasady wynagradzania za godziny ponadwymiarowe, godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania nagród dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Jarosławski.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 września 2019

Dożynki Powiatu Przeworskiego

W tradycji dożynkowej przenika się wymiar duchowy wydarzenia wraz z lokalnym folklorem i staropolskim zwyczajem.  Dlatego też pomimo upalnej pogody impreza przyciągnęła tłumy osób z okolicznych miejscowości, którzy uczestniczyli nie tylko w Eucharystii, ale także w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Zapraszamy zatem do obejrzenia materiału wideo, który najlepiej przybliży nam jak przebiegało to niezwykle radosne i barwne Święto.

zobacz materiał »
29 sierpnia 2019

Nowe życie „Pogórzanina”

W trakcie specjalnego przejazdu Przeworską Kolejką Wąskotorową „Pogórzanin”, który odbył się w czwartek 29 sierpnia, dziennikarze oraz lokalni samorządowcy dowiedzieli się o przyznaniu 14 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na rewitalizację kolei Przeworsk-Dynów. W sumie projekt będzie opiewał na kwotę 20 mln zł.

zobacz materiał »
3 marca 2019

Turniej piłkarski „Gramy dla Tomka Białogłowskiego”

Nieszczęśliwy wypadek sprawił, że zdrowy mężczyzna cieszący się życiem, dziś walczy o zdrowie.

zobacz materiał »
26 lutego 2019

Przedsiębiorca Roku Ziemi Lubaczowskiej 2018

Przedsiębiorca Roku Ziemi Lubaczowskiej 2018 – wybrany!

zobacz materiał »
6 stycznia 2019

Orszak Trzech Króli w Radymnie

W Radymnie orszak został zorganizowany po raz czwarty i z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością.

zobacz materiał »