25 września 2019

Jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego

Sala Ślubów w Jarosławskim Urzędzie Miasta stała się miejscem obchodów jubileuszów dwudziestu trzech par, z wyjątkowo długim stażem małżeńskim. Dwadzieścia jeden z nich świętowało swoje złote gody czyli 50 wspólnie spędzonych lat. Dwie pozostałe pary, państwo Krzysztofa i Julian Szafraniec oraz Władysława i Jan Gargasowie obchodziły 60 rok od zawarcia sakramentu małżeństwa czyli gody diamentowe. Wytrzymanie ze sobą "na dobre i na złe" pięćdziesięciu lat honorowane jest medalem "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Odznaczenie to przyznaje Prezydent RP na wniosek wojewody. Medal ma kształt sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy, w środku której widnieją dwie złączone ze sobą srebrzyste, oksydowane róże na okrągłej, pokrytej różową emalią tarczy. Burmistrz miasta, Waldemar Paluch złożył jubilatom najserdeczniejsze życzenia, w których zawarł nadzieję na kolejne lata szczęśliwego pożycia małżeńskiego w zdrowiu i otoczeniu bliskich. Ewa Rokoszyńska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która skierowała do jubilatów następujące słowa: "Rocznica ślubu to radosne święto. Święto miłości, zaufania, oddania. Dziś jest to Wasze osobiste święto i dziś też staje się śwętem rangi państwowej. Od ponad 25 lat pierwsza osoba w naszym kraju - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - przyznaje medale za długoletnie pożycie małżeńskie [...]. Na żaden medal nie pracuje się tak długo - dla złotych jubilatów to ponad 18 tys. dni i nocy, dla diamentowych to prawie 22 tys. dni i nocy" Do życzeń dołączyli się również: Teresa Olesek, zastępca kierownika USC, Jolanta Dmytrów, zastępca kierownika USC oraz Helena Ozorowska, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Jarosław. Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz słodkie upominki. Wydażenie uświetnił występ solistek Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki - Justyny Woty, Natalii GralAleksandry Adamek, Dominiki Zabłockiej,  przygotowany pod opieką Wiktora Maruta. W trakcie występu czcigodni jubilaci mogli popisać się swoimi zdolnościami tanecznymi. Wydażenie uczczono również symboliczną lampką szampana.
Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

9 listopada 2018

Przedszkolaki sławią Niepodległą!

Przedszkolaki wiedzą, że Polska jest najważniejsza :) Mali patrioci z Miejskiego Przedszkola nr 8 Montessori w Jarosławiu razem zaśpiewali hymn narodowy

zobacz materiał »
4 listopada 2018

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

4 listopada w Łukawcu uroczyście poświęcono oraz przekazano jednostce OSP figurę św. Floriana oraz nowy sprzęt ratowniczy.

zobacz materiał »
3 maja 2017

Rocznica Konstytucji 3-go Maja

3-go Maja pod pomnikiem konstytucji 3-go Maja w Jarosławiu odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę uchwalenia ustawy zasadniczej.

zobacz materiał »
2 maja 2017

Święto Flagi w Jarosławiu

2 maja w Polsce obchodzone jest Święto Flagi.

zobacz materiał »
23 kwietnia 2017

72-rocznicy spalenia miejscowości Wiązownica i zamordowania jej mieszkańców przez OUN UPA w dniu 17.04.1945r.

72-rocznicy spalenia miejscowości Wiązownica i zamordowania jej mieszkańców oraz okolicznych miejscowości przez OUN UPA w dniu 17.04.1945r.

zobacz materiał »