11 marca 2014

Jubileusze Małżeńskie

Małżeństwa świętujące 50 i więcej wspólnie przeżytych lat nagradzane są w naszym kraju specjalnym odznaczeniem, przyznawanym przez Prezydenta RP na wniosek wojewody. W tym roku takie odznaczenie otrzymało dziesięć par. - Jeśli ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki. Dziś dziękuję Wam za to, wyrażam swój podziw i uznanie - podkreślała kierownik USC na wstępie uroczystości. Do serdecznych życzeń dołączył zastępca burmistrza Stanisław Misiąg. Podziękował za wzorowy przykład jaki Jubilaci dają młodym ludziom podejmującym dopiero decyzje o małżeństwie. Pogratulował wyróżnienia, ponieważ na żaden medal nie pracuje się tak długo, przeszło 18 tysięcy 250 nocy i dni. Właśnie tyle dni z sobą spędzili: Daniela i Zbigniew Bała, Helena i Zbigniew Cwynarowie, Halina i Roman Jasiewiczowie, Danuta i Józef Leja, Teresa i Ryszard Lorencowie, Janina i Eugeniusz Słaby, Władysława i Tadeusz Srokowie oraz Helena i Zdzisław Wojtaszkowieoraz jubilaci z 60-letnim stażem małżeńskim: Stefania i Czesław Olejarkowie oraz Joanna i Mieczysław Stopyra.

Wraz z życzeniami kolejnych lat pożycia małżeńskiego w zdrowiu oraz serdecznej opiece osób najbliższych, zastępca burmistrza razem z sekretarz Gminy Jarosław, w obecności rodzin Jubilatów wręczył medale, dyplomy, kwiaty oraz upominki. Miłym, muzycznym akcentem był występ Aldony Mikoś, solistki z Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie mogło zabraknąć również symbolicznej lampki szampana.

W ubiegłym roku taką wyjątkową uroczystość Urząd Stanu Cywilnego w Jarosławiu organizował dwa razy. Medale przyznane przez Prezydenta RP odebrało wówczas 24 pary, w tym dwie z 60-letnim stażem małżeńskim.

Jubilatom składamy serdeczne gratulacje!

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
Galeria foto:
http://www.jaroslaw.pl/aktualnosci-wydarzenia/id4025,Pary-na-Medal.html

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 lutego 2014

Akademia o "Żołnierzach Wyklętych"

Akademia o żołnierzach wyklętych

zobacz materiał »
21 stycznia 2014

Polecamy

Pielgrzymka dziękczynna do grobu św. jana Pawła II w Rzymie 20-25 czerwca 2014

zobacz materiał »
25 stycznia 2014

Transmisja na żywo VIII PODKARPACKIE TARGI ŚLUBNE

Transmisja na żywo planowo będzie trwała od godziny 10.00 do 18.00.

zobacz materiał »
10 stycznia 2014

Spotkanie Opłatkowe Krótkofalowców

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją jarosławscy krótkofalowcy zebrali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

zobacz materiał »
6 stycznia 2014

Orszak Jasełka

Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna impreza, polegająca na przemarszu aktorów (dorosłych, młodzieży i dzieci), przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda, itp.

zobacz materiał »