1 października 2019

Finał "Ulicy zdrowia"

Akcja realizowana w ramach programu "Bezpieczny Jarosław" od kilku lat pozwala na wykonanie bezpłatnych badań. W tym roku skorzystało z niej ponad 2400 osób a ponad 130 zdecydowało się oddać krew. 1 października jest w tym roku ostatnim dniem rozpoczętej w kwietni akcji, która co miesiąc umożliwiała wszystkim chętnym podstawowe badania oraz przeprowadzenie testu na HCV. W październikowej edycji akcji nowością była wizyta dentobusa - mobilnego gabinetu stomatologiczny dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.W czasie badań, na płycie rynku odbywał się pobór krwi prowadzony w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wizyta krwiobusa RCKiK planowana jest w tym roku jeszcze dwukrotnie - 5 listopada oraz 3 grudnia.
 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

17 września 2019

IX Jarmark Benedyktyński

IX Jarmark Benedyktyński za nami.

zobacz materiał »
3 września 2019

51-letni mieszkaniec Jarosławia Uciekał przed Policją

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, zatrzymali kierującego peugeotem, który nie zapłacił za paliwo, przekraczał dopuszczalną prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, spowodował 8 kolizji drogowych i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Teraz 51-letni mieszkaniec Jarosławia, kierujący peugeotem odpowie za popełnione czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

zobacz materiał »
22 sierpnia 2019

1 września w Jarosławiu rusza nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

Jego powstanie i wyposażenie, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, kosztowało ponad 9 milionów złotych. Będzie to wielka zmiana dla pacjentów i poprawa ich bezpieczeństwa. To część systemu ratownictwa na Podkarpaciu.

zobacz materiał »
22 lutego 2019

Nowe stawki za śmieci

Od 1 marca 2019 r. na terenie Jarosławia zmianie ulegają ceny wywozu odpadów. Dla nieruchomości zamieszkałej przez mieszkańców, w przypadku segregowania śmieci, za każdą osobę zapłacimy 15,00 zł oraz 25,00 zł za niesegregowanie śmieci.

zobacz materiał »
9 lutego 2019

Walczą o oddech

Już po raz trzeci fundacja Mukohelp zorganizowała Bal Charytatywny podczas którego zbierana fundusze na wsparcie w leczeniu swoich podopiecznych.

zobacz materiał »