24 września 2019

Spotkanie autorskie z ks. Sławomirem Kostrzewą

Tematem spotkania było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak przeciwdziałać seksualizacji i demoralizacji dzieci i młodzieży. Ksiądz Sławomir Kostrzewa jest kulturoznawcą i miedioznawcą z Poznania. Wydarzenie zorganizowane w jarosławskim Opactwie podsumował starosta jarosławski Tadeusz Chrzan: "Takie spotkania jak to, dają asumpt do szukania odpowiedzi, jakimi wartościami powinniśmy się kierować w życiu. Jestem zaszczycony będąc patronem honorowym i współorganizatorem tej dyskusji. Dziękuję też za trud organizacji spotkania wszystkim Organizatorom!"

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 marca 2019

Miejska Droga Krzyżowa świadectwem wiary

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu mieszkańcy powiatu jarosławskiego gromadzą się aby wspólnie rozważać Mękę Pańską podczas Miejskiej Drogi Krzyżowej.

zobacz materiał »
3 marca 2019

Koniec wieńczy działo

Kościół pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zapałowie został uroczyście konsekrowany w niedzielę 3 marca. Eucharystii przewodniczył abp Adam Szal Metropolita Diecezji Przemyskiej. 

zobacz materiał »
21 października 2018

Perła Sieniawy pełna blasku

Oddanie Sieniawskiej Fary po remoncie

zobacz materiał »
26 sierpnia 2018

Ogólnopolski Dzień Skupienia wokół Nowenny Pompejskiej

Każdego 26. dnia kolejnego miesiąca w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Świętem odbywa się Nabożeństwo do Matki Bożej Pompejskiej. 26 sierpnia do świątyni wprowadzone zostały relikwie bł. Bartola Longa, który szerzył modlitwie różańcową i nowennę pompejską na całym świecie.

zobacz materiał »
25 sierpnia 2018

Przekazanie Ośrodka Rekolekcyjnego w Heluszu

Ośrodek Wypoczynkowy w Heluszu, jeszcze do niedawna znajdował się pod zarządem Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga Jarosław, obecnie jest on własnością Archidiecezji Przemyskiej.

zobacz materiał »