4 października 2019

II Konferencja Regionalna Programu Erasmus + i PO WER w Jarosławiu

Konferencja została zorganizowana dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Dotyczyła ona możliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych – od pomysłu do projektu. Współorganizatorem wydarzenia był samorząd powiatowy, a honorowym patronatem objął go starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

- To kolejna taka oferta programowa programu Erasmus + i PO WER dla szkół i placówek edukacyjnych z powiatu jarosławskiego, możliwa dzięki współpracy z Powiatem Jarosławskim i Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu - mówił podczas otwarcia spotkania dyrektor FRSE Andrzej Wyczawski.

Konferencję rozpoczął wykład „Od pomysłu do realizacji – czyli, jak zapewnić sukces projektu edukacyjnego” wygłoszony przez Bożenę Mayer-Gawron, eksperta zewnętrznego FRSE. Następnie wybrane projekty Erasmusa+ zaprezentował Adam Tomaszewski, dyrektor ZSTiO w Jarosławiu, a jednocześnie członek ogólnopolskiej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych. Spotkanie zakończyła część warsztatowa.

Gospodarze konferencji odwiedzili także Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, realizujący już podobny projekt we współpracy z Użgorodem z Ukrainy, partnerem Powiatu Jarosławskiego.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 marca 2019

Sukces uczennicy budowlanki

Wiktoria Kopeć uczennica drugiej klasy liceum Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu zakwalifikowała się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

zobacz materiał »
7 marca 2019

Finał konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

 7 marca 2019 roku odbyło się rozdanie nagród Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się 27 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 10 w Jarosławiu w konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 7-8.

zobacz materiał »
1 marca 2019

Ruszyły „Jarosławskie Kilometry Dobra”!

Pierwsze wydarzenie z cyklu imprez charytatywnych organizowanych przez „Jarosławskie Kilometry Dobra” odbyło się ba hali MOSiR w Jarosławiu w piątek 1 marca

zobacz materiał »
28 lutego 2019

Nowoczesne Szkoły

Powiat Jarosławski zrealizował dwa projekty w prowadzonych przez siebie placówkach edukacyjnych: „Bliżej rynku pracy” oraz „CKP kształci zawodowo”. 
Łączna wartość obu projektów wynosiła około 4,5 miliona złotych.

zobacz materiał »
25 lutego 2019

Milion dla uczelni

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wręczył rektorowi jarosławskiej uczelni Krzysztofowi Rejmanowi symboliczny czek z kwotą 1 miliona złotych.

zobacz materiał »