4 października 2019

Dotacja na Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych

4 października, odbyło się spotkanie starosty Jarosławskiego Tadusza Chrzana z sołtysami z terenu powiatu jarosławskiego, dotyczące funkcjonowania sieci połączeń komunikacji publicznej obsługiwanej przez PKS Jarosław. W spotkaniu uczesniczyli także, przedstawiciele PKS Jarosław, którego właścicielem jest samorząd powiatowy.

Pod koniec sierpnia, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2019 rok, w podpisana została umowa na udzielenie dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. O największą dotację w województwie postarał się powiat jarosławski, wspólnie z powiatami lubaczowskim i przeworskim. PKS Jarosław obsługuje również publiczne linie komunikacyjne w powiecie bieszczadzkim. Liczba połączeń, która została uwzględniona w naszym wniosku wynosi 67.

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 września 2019

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych dla powiatu jarosławskiego

Kwota blisko 12 milionów złotych, pochodząca z Funduszu Dróg Samorządowych zasili konta powiatu jarosławskiego. 

zobacz materiał »
18 września 2019

Ćwiczenie "Wrzesień - 2019"

18 września 2019 r.  Zarządzeniem nr 23/2019 Starosty Jarosławskiego z 24 lipca 2019 roku w sprawie przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia epizodycznego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pk. "WRZESIEŃ - 2019” zostało przeprowadzone w Gminie Laszki ćwiczenie epizodyczne nt.: „Prowadzenie działań ratowniczo ochronnych z elementami ochrony ludności w sytuacji zagrożenia powodziowego i skażenia wód rzeki Szkło

zobacz materiał »
5 września 2019

Sezon wakacyjny w Radawie zakończony sukcesem

Podsumowanie sezonu rekreacyjno-kulturalnego oraz koncepcje rozwoju oferty turystycznej gminy Wiązownica były tematem konferencji prasowej, która odbyła się nad radawskim zalewem.

zobacz materiał »
7 września 2019

Rekonstrukcja wydarzeń historycznych w Gminie Tryńcza

7 września 2019 r. mieszkańcy Chodaczowa i okolic przenieśli się do czasów II wojny światowej i uczestniczyli w rekonstrukcji poświęconej obronie strażnicy kolejowej i mostu na Wisłoku przed niemieckim najazdem.

Czy Polakom udało się odeprzeć atak Niemców ?

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w przygotowanym przez nas skrócie rekonstrukcji tej bohaterskiej potyczki.

zobacz materiał »
9 września 2019

Sesja Nadzwyczajna Powiatu Jarosławskiego

Sesja Nadzwyczajna Powiatu Jarosławskiego

zobacz materiał »