6 października 2019

Koncert Jubileuszowy 35-lecia Orkiestry Dętej z Tryńczy oraz 5-lecia działalności Mażoretek Finezja.

Koncert Jubileuszowy 35 - lecia Orkiestry Dętej z Tryńczy oraz 5 - cio lecia działalności Mażorałek Finezja odbył się 6 października. Wydarzenie rozpoczęło się musztrą paradną z udziałem mażoretek i orkiestry. Podczas uroczystości wystąpił gościnnie zespół tańca ludowego Resovia Saltans z Rzeszowa. Przed licznie zgomadzoną publicznością muzycy orkiestry wystąpili z kilkoma utworami dedukując je przybyłym gościom w tym Wójtowi Ryszardowi Jędruchowi. Wystąpiły każde z obencyh grup mażoterek. Na zakończenie wszystkie grupy zatańczyły do znanego utworu "Despacito" w aranżacji Orkiestry Dętej pod batutą Edwarda Myłka. W trakcie koncertu wręczone zostały specjalne statuetki dla najbardziej zasłużonych orkiestrantów i mażoretek, a także byłych orkiestrantów. Ponadto Wójt Ryszard Jędruch wraz z Wicemarszałkiem Piotrem Pilchem wręczyli specjalne statuetki "Przyjaciel Orkiestry Dętej i Mażoretek", dla osób, które w sposób szczególny wspierają działalność orkiestry i mażoretek. Zaproszeni goście także przygotowali pamiątkowe statuetki dla jubilatów, które w trakcie koncertu ręczyli m.in. Dyrektor biura poseł Anny Schmidt - Rodziewicz, dyrektor biura Senatora Mieczysława Golby, Piotr Pilch - Wicemarszałek WP, Starosta Przeworski Bogusław Urban, Stanisłąw Wielgos - prezes Stowarzyszenia LGD Kraina Sanu w Tryńczy.Każdy z publiczności otrzymał specjalne ciasteczko w kształcie nutki, przygotowane przez rodziców mażoretek i członków orkiestry, a także pamiątkową pocztówkę. Koncert był uhonorowaniem przede wszystkim wieloletniej działalności orkiestry. W ramach Jubileuszu zaplanowane są jeszcze kolejne koncerty w ciągu kolejnych miesięcy.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 października 2019

115 Lat ''Pogórzanina''

Przeworska kolej wąskotorowa obchodziła w tym roku 115-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczyste obchody jubileuszu.

zobacz materiał »
24 września 2019

Środki na drogi dla powiatu Przeworsk

W poniedziałek nastąpiło uroczyste przekazanie promes, ze środkami w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Miało ono miejsce w Przeworsku i dotyczyło dofinansowania przebudowy i remontu dróg na terenie tego powiatu.

zobacz materiał »
24 września 2019

Konferencja „Zdrowie kobiety - problem interdyscyplinarny” w Przeworsku

„Zdrowie kobiety – problem interdyscyplinarny”. Pod takim hasłem odbyła się piątkowa konferencja, mająca miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Wydarzenie zorganizowane przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej łączyło w sobie część praktyczno-warsztatową, oraz przedstawioną na wykładach wiedzę teoretyczną.

zobacz materiał »
4 sierpnia 2019

XIII Powiatowe Święto Chleba w Przeworsku

4 sierpnia br. na terenie parku przy Muzeum w Przeworsku odbyło się XIII Powiatowe Święto Chleba, którego głównym organizatorem był Powiat Przeworski ze Starostą Bogusławem Urbanem na czele, przy udziale Powiatowej Rady KGW w Przeworsku. W uroczystości uczestniczyła m.in. Poseł z naszego okręgu Pani Minister Anna Schmidt-Rodziewicz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

zobacz materiał »
17 lutego 2019

Targi Ślubne w Przeworsku

17 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku obyły się I Targi Ślubne.

zobacz materiał »