12 października 2019

Rok akademicki na PWSTE oficjalnie rozpoczęty.Rok akademicki na PWSTE oficjalnie rozpoczęty. Inauguracja odbyła się w Centrum Kultury Akademickiej na terenie kampusu uczelni. JM Rektor Krzysztof Rejman rozpoczął wystąpienie od słów Leonardo Da Vinci „Mądrość jest córką doświadczenia”. Rektor zapowiedział utworzenie nowych kierunków oraz poinformował o nawiązaniu współpracy z Politechniką Rzeszowską. W planach uczelni jest również budowa Centrum Popularyzacji Nauki, które poza ofertą naukową byłoby też inkubatorem przedsiębiorczości. Na jego terenie ma się również mieścić muzeum samochodów zabytkowych. JM Rektor Rejman zacytował w swoim przemówieniu również Horacego, który jest autorem sentencji Sapere aude czyli "Miejcie odwagę być mądrymi"

W tym roku studia na PWSTE rozpoczyna ponad 1200 studentów i jest to wynik wyższy od poprzedniego o 147 osób. Studenci kształcą się obecnie na 17 kierunkach, z czego 5 to kierunki inżynierskie. Od 1998 roku mury uczelni opuściło ponad 22 tys. absolwentów. Poza ludźmi związanymi ze szkolnictwem wyższym śród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władzy, biznesu, służby mundurowe oraz urzędnicy. Nie zabrakło również gości z zagranicznych uczelni, z którymi współpracuje PWSTE. Uroczystość zakończył wykład inauguracyjny, który wygłosił profesor Kazimierza Ożóg. Wystąpienie pod tytułem „Współczesna Polszczyzna – rewolucyjne zmiany” dotyczyło zachodzącej obecnie w języku polskim transformacji. Nie zabrakło w nim żartów, które wywoływały salwy śmiechu wśród słuchaczy.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

11 października 2019

Centrum Popularyzacji Nauki - wspólne plany PWSTE i Gminy Miejskiej Jarosław

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu nawiązała z Gminą Miejską Jarosław współpracę, której owocem ma być powstanie na terenie miasta Centrum Popularyzacji Nauki. 

zobacz materiał »
8 października 2019

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Jarosławiu

Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan byli gospodarzami tegorocznych wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

zobacz materiał »
4 października 2019

II Konferencja Regionalna Programu Erasmus + i PO WER w Jarosławiu

Konferencja zorganizowana dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Dotyczyła ona możliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych – od pomysłu do projektu. Współorganizatorem wydarzenia był samorząd powiatowy, a honorowym patronatem objął go starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

zobacz materiał »
8 marca 2019

Sukces uczennicy budowlanki

Wiktoria Kopeć uczennica drugiej klasy liceum Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu zakwalifikowała się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

zobacz materiał »
7 marca 2019

Finał konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

 7 marca 2019 roku odbyło się rozdanie nagród Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się 27 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 10 w Jarosławiu w konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 7-8.

zobacz materiał »