14 marca 2014

Dzień Otwartych Koszar z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do NATO

Polska armia doskonale realizuje swoje obowiązki w Pakcie Północnoatlantyckim. Nie ma powodów do wstydu. Wręcz przeciwnie, możemy być dumni z naszych żołnierzy. Mówiąc te słowa, mam na myśli także, nasz jarosławski 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza. Tak, jak NATO może być z was dumne, może być dumni i my, mieszkańcy Jarosławia - mówił w imieniu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego, sekretarz miasta - Historia lubi zaskakiwać. Szczególnie dziś - w otaczającej nas sytuacji politycznej i wydarzeniach u naszego sąsiada - warto przypomnieć opokę, na której trwa Sojuszu: artykuł 5 - "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", a więc wzajemne gwarancje bezpieczeństwa, gwarancje obrony terytorium Sojuszu przed zagrożeniami zewnętrznymi - dodał Jan Biłas.

Uroczysty apel otworzyło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu RP. Była to także okazja do uhonorowania  wyróżniających się żołnierzy jarosławskiego garnizonu. Po przemówieniach okolicznościowych zaproszonych gości, nastąpiła defilada pododdziałów i prezentacja sprzętu wojskowego.

tekst: Konrad Sawiński
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

20 lutego 2014

Wojskowe zawody pływackie

Zgodnie z planem zamierzeń w zakresie  wychowania fizycznego i sportuna rok 2014, w dniu 20.02.2014r., na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu odbyły się Mistrzostwa 14 das w pływaniu na dystansie 50m żołnierzy zawodowych.Do w/w zawodów zgłosiło się 23 żołnierzy zawodowych z 6 zespołów 14das.

zobacz materiał »
10 stycznia 2014

14 das dla WOŚP

10 stycznia 2014r żołnierze 14 dywizjonu artylerii samobieżnej po raz kolejny wspólnie wzięli udział w 22 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

zobacz materiał »
5 grudnia 2013

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

zobacz materiał »
11 listopada 2013

Przysięga Związku Strzeleckiego "STRZELEC"

Przysięga Związku Strzeleckiego "STRZELEC"

zobacz materiał »
12 września 2013

Obchody Święta Wojsk Lądowych

Obchody Święta Wojsk Lądowych

zobacz materiał »