20 października 2019

(IV LIGA, 13.kolejka) PIAST Tuczempy - KARPATY Krosno 3-1 (1:0) [RELACJA, ZDJĘCIA]

PIAST Tuczempy pokonuje KARPATY Krosno w meczu 13.kolejki IV Ligi Podkarpackiej.

Zwycięstwo 3-1 przed własną publicznością dało awans na 7. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Marka Strawy mogli przegrywać w tym spotkaniu już 0:2 po pierwszym kwadransie gry... najpierw w 14' piłka minęła bramkę strzeżona przez Patryka Strawę ocierając się o słupek, a minutę później po fatalnym błędzie sędziego bocznego (ponad 1m spalony) zawodnik KARPAT w sytuacji 'sam na sam' trafił w słupek.

Jednak to PIAST otworzył wynik przed przerwą, Karol Wota przedłużył stały fragment gry głową, a piłka wpadła do bramki. Po przerwie obie drużyny ruszył do ataków, dla kibiców druga połowa była zdecydowanie pokazem piłkarskich umiejętności. Mateusz Buczkowski w 63' oraz 84' trafiał kolejno do bramki przyjezdnych. Goście zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem, rzut wolny w 90"+2 wykorzystał Karol Knap.

Karpaty po tej przegranej nadal nie wydostają się z dolnej części tabeli, a kolejne spotkanie rozegrają również na wyjeździe z rezerwami Stali Mielec. Tuczempy z kolei udadzą się do Sokoła Kolbuszowa Dolna w której występuje na co dzień były piłkarz PIASTA Tuczempy - Kamil Aab