21 października 2019

AZS PWSTE Jarosław - Daas Basket Hills Bielsko-Biała 73-63 (28:17, 10:17, 15:18, 20:11) [RELACJA, ZDJĘCIA]

AZS PWSTE Jarosław odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie!

Podopieczni Tomasza Fortuny zrzucili z siebie "ciężar" jaki na nich ciążył, pokonując Daas Basket Hills Bielsko-Biała przed własną publicznością.

Po pierwszych 2,5 minutach gry na tablicy widniał wynik 10:0 ... 17:2 aż kwarta zakończyła się wygraną 28:17 naszych koszykarzy. Druga odsłona rozpoczęła się znakomitą "3" Łukasza Argasińskiego, niestety to był początek fatalnej serii AZS-u. Z wyniki 31:17 zrobiło się 31:27, gdzie przez prawie 7 minut koszykarze PWSTE nie potrafili zapunktować. Do przerwy udało utrzymać się prowadzenie, jednak zmalało one do 38:34.

Druga połowa również dla gości, którzy przez 3 minuty zdołali zrobić 10 punktów przy ani jednym podopiecznych Tomasza Fortuny (38:44). Na szczęście przestój udało się zażegnać i zakończyć kwartę prowadzeniem 53:52 w meczu. W czwartej kwarcie wynik oscylował przy remisie, do czasu gdy Łukasz Krawiec dwoma celnymi "3" wyprowadził AZS na prowadzanie 63:57 a następnie Cezary Gumiński powiększył prowadzenie ceną "2" oraz akcją "2+1" i na tablicy widniało 68:57. Jakby tego było mało, goście się pogubili, notując kolejny faul oraz faul techniczny a egzekwujący trzy rzuty wolne Łukasz Krawiec dopełnił dzieła i wyprowadził zespół na prowadzanie 71:57. W końcowej fazie widzieliśmy już więcej chaosu niż skuteczności a to pozwoliło odnieść pierwszą wygraną Jarosławskim koszykarzom 73-63 na drugoligowych parkietach.

Najlepiej punktującym w drużynie gospodarzy był Cezary Gumiński - 22 punkty. U gości brylował Robert Kozaczka, jednak lekcja odrobiona przed meczem pokazała efekty i zawodnik nie przekroczył swojej średniej meczowej rzucając 19 punktów.

Kolejne spotkanie już w środę w Tarnowie z miejscową Unią, która jak do tej pory nie wygrała meczu na cztery rozegrane spotkania. W niedzielę wracamy do Jarosławia na mecz z Bozza Kraków.