27 października 2019

EUROBUD Grupa JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 28-31 (15:13) [RELACJA, ZDJĘCIA]

Drużyna EUROBUD Grupa JKS przegrywa z KPR-em Kobierzyce 28-31 (15:13).

Po serii meczów wyjazdowych i braku zdobyczy punktowych jarosławianki przed własną publicznością chciały odnieść kolejne ligowe zwycięstwo. Niestety, pomimo prowadzenia do przerwy z bardzo mocnym przeciwnikiem ze zwycięstwa cieszyły się przyjezdne.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie, Natalya Turkalo z rzutu karnego wyprowadziła zespół na trzy bramki prowadzenia (16:13). Zawodniczki poprawiały zdecydowanie swoją sluteczność z poprzednich meczów. To były "złego początki", zespół stracił prowadzenie a co gorsza stracił "tlen" na dalszą dobrą grę. Kumulacja błędów, co gorsze własnych (niewymuszonych) strat nie pozwoliły odnieść zwycięstwa w tym meczu.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami były: Natalya Turkalo - 8 bramek, Martyna Żukowska - 7 bramek (EUROBUD) oraz Zorica Despodovska - 13 bramek (Kobierzyce).

Po pierwszej serii gier EUROBUD zajmuje 6 miejsce (8 punktów). Przewaga nad strefą spadkową wynosi 5 punktów. W kolejnym spotkaniu (2. listopada) w ramach 8. kolejki nasze szczypiornistki powalczą z Metraco Zagłębie Lubin. Już teraz zapraszamy do Jarosławskiej Hali MOSiR.