28 października 2019

(Sportowy weekend) Zwycięstwo KOLPINGU, SPR JKS II Jarosław oraz minimalna przegrana MKS-u San Jarosław.

(Superliga tenisa stołowego mężczyzn)
AZS AWFiS BALTA - PKS KOLPING FRAC 0-3

Druga z rzędu wyjazdowa wygrana KOLPINGU, tym razem 0-3 z AZS AWFiS BALTA. Qiyao Han wygrał pierwszy pojedynek 3-0 (11:4 | 11:3 | 11:8), pokonując Mateusza Troka. W drugiej parze rozstawiony został Lei Kou, który również bez większych problemów pokonał 3-0 (11:5 | 11:3 | 13:11) Patryka Chojnowskiego. Mecz zakończył Daniel Górak, zwycięstwo 3-1 (11:4 | 11:5 | 8:11 | 11:5) nad Bartoszem Suchem dało komplet punktów do ligowej tabeli. Podopieczni Kamila Dziukiewicza awansowali na 4. miejsce z dorobkiem 13 punktów. Kolejny mecz również rozegrają na wyjeździe, a do Jarosławia powrócą 10 listopada gdzie przeciwnikiem będzie DOJLIDY Białystok.

(Piłka ręczna, I Liga Kobiet Grupa B)
TS MKS San Jarosław - MKS Karkonosze-Jelenia Góra 27-29 (12:18)

Mniej udana niedziela była dla I-ligowego MKS-u San Jarosław. Przegrana przed własną publicznością z zespołem, który był do pokonania. Bardzo słaba pierwsza odsłona meczu przełożyła się na końcowy wynik spotkania, a w drugiej połowie brakło już czasu. W zwycięskiej ekipie najwięcej bramek rzucały: Kanicka (12 bramek), Kowalik (7 bramek). Po stronie MKS-u najlepiej trafiającymi były: Kostuch (10 bramek) oraz Zięba (8 bramek). Po tym spotkaniu w ligowej tabeli MKS zajmuje przedostatnie miejsce, wyprzedzając tylko Cracovię.

(Piłka ręczna, II Liga Kobiet gr. 4)
SPR JKS II Jarosław - KS Otmęt Krapkowice 22-20 (14:15)

Rezerwy EUROBUD JKS-u odnoszą pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Od samego początku jarosławianki prowadził grę, prowadziły w spotkaniu. Jednak w końcowej fazie pierwszej połowy straciły prowadzenie i do szatni udały się z wynikiem 14:15 dzięki trafionemu rzutowi karnemu przez Katarzynę Moszkowicz w 29' minucie spotkania. Po przerwie skuteczność obu zespołów spadła, jednak dopiero w 56' minucie JKS doprowadził do remisu. Dwie minuty później znów był wynik na korzyść przyjezdnych 18:20, a dzięki wspaniałym czterem bramkom w ostatnich 2 minutach meczu zespół odniósł ligowe zwycięstwo. Katarzyna Moszkowicz (7 bramek) zdobyła najwięcej bramek w meczu, a JKS awansował na 5 miejsce w ligowej tabeli.