28 października 2019

AZS PWSTE Jarosław - BOZZA Kraków 71-88 (24:20, 17:18, 18:19, 12:31) [RELACJA, ZDJĘCIA]

Zagrać dobre 3/4 meczu to za mało na zwycięstwo, AZS PWSTE Jarosław przegrywa mecz na własne życzenie.

To spotkanie było powrotem do rywalizacji przedsezonowej, w której lepsi byli nasi koszykarze. W batalii o zwycięstwo w niedzielnym meczu to goście pokazali "pazur" do ostatnich minut meczu wygrywając bardzo wysoko ostatnią 4 kwartę, a tym samym całe potkanie. Pierwsze kwarty minimalnie prowadzili podopieczni Tomasza Fortuny, zmieniając się prowadzeniem z przyjezdnymi. Wynik oscylował w okolicach remisu a wygrana w spotkaniu do 4 kwarty była otwartą sprawą. Na ostatnią odsłonę wychodząc z prowadzeniem 59:57 nikt na Hali nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji... prawie 4 minuty gry bez punktów a run 0:14 w tej kwarcie zaskoczył wszystkich. Niestety fatalna skuteczność, chaotyczna gra podkoszowa doprowadził do przegrania kwarty 12:31 i przegranej w meczu.

Najwięcej punktów rzucali: Cezary Gumiński - 26 punktów, Artur Mikołajko - 18 puntków. W zespole przyjezdnych prym ciągli: Radosław Skubiński, Bartosz Woźniak - obaj po 20 punktów.

Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w Bytomiu z miejscową Polonią (2 listopada) a do Jarosławia wracamy 9 listopada (20:00) gdzie przeciwnikiem będzie MCKiS Jaworzno.