1 listopada 2019

Kwesta na jednym z najstarszych cmentarzy w Europie

W tym roku, w dzień Wszystkich Świętych ponownie będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących przed główną i boczną bramą Starego Cmentarza oraz na alejkach cmentarnych.W akcji wezmą udział również dzieci i młodzież jarosławskich szkół a także samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Do kwesty przyłączą się członkowie jaworowskiego oddziału Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej z prezes Zofią Michniewicz, ponieważ od kilku lat akcja poszerzona jest o zbiórkę pieniędzy na ratowanie polskiego cmentarza w Jaworowie. Kwestujących spotkamy w godz. 8.00-14.00.

Kwesta przeznaczana na ratowanie zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza organizowana jest od 1992 roku.

Stary Cmentarz w Jarosławiu został założony w 1784 r. na Przedmieściu Krakowskim, niezwłocznie wydaniu dekretu cesarskiego przez Józefa II. Na jednej z najstarszych w Europie pozamiejskich nekropolii znajdują się dzieła sztuki sepulkralnej z XIX i XX w., nagrobki osób zasłużonych dla kraju i miasta m.in. majora Leona Czechowskiego.

Zdjęcia nadesłame przez Kancelarię Burmistrza Miasta

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

4 października 2019

Nowe Centrum Zarządzania PSP w Jarosławiu

W Jarosławskim oddziale PSP oficjalnie otwarto nowe centrum zarządzania.

zobacz materiał »
1 października 2019

Finał "Ulicy zdrowia"

Z początkiem października zakończenie „Ulicy zdrowia"! Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław" przyciągnęło od kwietnia ponad 2400 osób. Nie zawiedli też krwiodawcy. 1 października (wtorek) po raz ostatni w tym roku będzie można bezpłatnie skontrolować stan zdrowia oraz wykonać test na HCV. Nowością będzie wizyta dentobusa przy SP nr 4. W listopadzie i grudniu zapraszamy jeszcze do mobilnego punktu poboru krwi.

zobacz materiał »
17 września 2019

IX Jarmark Benedyktyński

IX Jarmark Benedyktyński za nami.

zobacz materiał »
3 września 2019

51-letni mieszkaniec Jarosławia Uciekał przed Policją

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, zatrzymali kierującego peugeotem, który nie zapłacił za paliwo, przekraczał dopuszczalną prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, spowodował 8 kolizji drogowych i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Teraz 51-letni mieszkaniec Jarosławia, kierujący peugeotem odpowie za popełnione czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

zobacz materiał »