30 października 2019

Pamięć i hołd

Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz poseł Tadeusz Chrzan udali się z wizytą na dwa jarosławskie cmentarze. Odwiedzili również nekropolie zlokalizowane w Radymnie i Przeworsku, gdzie toważyszyli im lokalni samorządowcy. Do Przeworska zawitał z nimi również poseł Marek Kuchciński.

Starosta Stanisław Kłopot podsumował tę ideę słowami:
- Wieńce i znicze pamięci zapłonęły m.in. na grobach i przy tablicach lub pomnikach osób reprezentujących swoimi czynami i postawą wszystkich walczących o wolną i niepodległą Polskę lub za nią zamordowanych 

Wśród pochowanych na cmentarzach, leżących na terenia miasta i powiatu znajdują się groby dziewiętnastowiecznych powstańców, inicjatorów odzyskania niepodległości Polski w 1918 r.. Spoczywają tu również ofiary totalitaryzmów - niemieckiego i sowieckiego, żołnierze obydwu wojen, w tym Państwa Podziemnego i powojennej niepodległościowej partyzantki, księża zasłużeni dla podtrzymywania narodowego ducha oraz parlamentarzyści i działacze społeczni związani z Jarosławiem i okolicami. Celem wizyty było oddanie zmarłym hołdu i podtrzymanie pamięci o nich.

Zdjęcia nadesłane przez Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Jarosławskiego

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 listopada 2019

Kwesta na jednym z najstarszych cmentarzy w Europie

W tym roku, w dzień Wszystkich Świętych ponownie będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących przed główną i boczną bramą Starego Cmentarza oraz na alejkach cmentarnych.W akcji wezmą udział również dzieci i młodzież jarosławskich szkół a także samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Kwestujących spotkamy w godz. 8.00-14.00.

zobacz materiał »
4 października 2019

Nowe Centrum Zarządzania PSP w Jarosławiu

W Jarosławskim oddziale PSP oficjalnie otwarto nowe centrum zarządzania.

zobacz materiał »
1 października 2019

Finał "Ulicy zdrowia"

Z początkiem października zakończenie „Ulicy zdrowia"! Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław" przyciągnęło od kwietnia ponad 2400 osób. Nie zawiedli też krwiodawcy. 1 października (wtorek) po raz ostatni w tym roku będzie można bezpłatnie skontrolować stan zdrowia oraz wykonać test na HCV. Nowością będzie wizyta dentobusa przy SP nr 4. W listopadzie i grudniu zapraszamy jeszcze do mobilnego punktu poboru krwi.

zobacz materiał »
17 września 2019

IX Jarmark Benedyktyński

IX Jarmark Benedyktyński za nami.

zobacz materiał »