2 listopada 2019

Artur Białek najlepszy w TEQPONG CHALLENGER CUP w Podkowie Leśnej.

WARSAW 2019 TEQPONG CHALLENGER CUP W PODKOWIE LEŚNEJ.

Podkowa Leśna po raz kolejny gościła u siebie zwolenników gry na stole ze specjalnie profilowaną nawierzchnią. Tym razem nie chodziło jednak o piłkarskich specjalistów uprawiających teqball. Ten węgierski wynalazek ma także odmianę dla tenisistów stołowych, czyli teqpong.

Organizatorzy pierwszego w Polsce Warsaw 2019 Teqpong Challenger Cup przy współudziale z Miastem Podkowa Leśna przeprowadzili zawody w dniach 24-26 października. Dzień wcześniej odbyło się pierwsze w Polsce szkolenie dla sędziów, które zapewnili węgierscy animatorzy tej dyscypliny z Danielem Szabo na czele. Przypominamy, że to nasi bratankowie są twórcami sportowej rodziny teq, bo okazuje się, że oprócz futbolowej i pingpongowej odmiany, jest jeszcze siatkarska, ręczna i tenisowa. Dzięki wspomnianemu szkoleniu, zawodnicy mogli zmierzyć się według ścisłych reguł, które wypracowała światowa federacja teqponga. Węgierscy goście zapewnili także stoły do teqponga, a przede wszystkim sfinansowali, trzeba przyznać, bardzo wysokie nagrody finansowe dla zwycięzców. Do dyspozycji było aż 3000 USD (1000 USD za 1. miejsce, 700 – 2. miejsce, 400 – 3. miejsce, 300 – 4. miejsce, a od 5 do 8. miejsca po 150 USD).

Zanim sportowcy przystąpili do rywalizacji, mogli dzień wcześniej zapoznać się ze specyfiką gry na stole, którego półokrągły kształt sprawiał, że najlepsi technicy tradycyjnego pingponga tracili wiele ze swych atutów. Podkreślali, że wymiany piłek są dłuższe, trzeba więcej pracować nogami. Nasi węgierscy goście byli jednak pod wrażeniem poziomu sportowego imprezy. Nie spodziewali się, że w zawodach wezmą udział tak klasowi gracze. Przypominamy, że w tej okolicy jest prawdziwe zagłębie tenisa stołowego, a przodują tu pingpongiści z Grodziska Mazowieckiego (Bogoria) i Nadarzyna (GLKS). Jednak okazało się, że najlepszym zawodnikiem turnieju został przybysz aż z JarosławiaArtur Białek, pokonując w finale Filipa Młynarskiego 4:1 w setach. Trzecie miejsce zajął Marcin Sankowski, a czwarty był Przemysław Sałaciński.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a pierwsza trójka, oprócz wspomnianych nagród pieniężnych, także okazałe puchary, które ufundowało Miasto Podkowa Leśna. Dzięki tej współpracy gospodarzem zawodów była miejscowa Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy. Głównym organizatorem był wydawca magazynu o sporcie młodzieżowym „Młody Sportowiec”. Wydawnictwo MS Group składa podziękowania dla wszystkich partnerów wydarzenia, czyli miastu, a także firmom i osobom prywatnym (FIBRE SYSTEM, CUKIERNI OTRĘBUSY, DANEX, BIGFORMAT, BOGORIA Grodzisk Maz., AUTO FIT, PODKOWA TEQBALL CLUB).

To dopiero początek Teqponga w Polsce, wszyscy dopytują, kiedy i gdzie zostanie przeprowadzony następny turniej. Jesteśmy przekonani, że już niebawem zaspokoimy tę potrzebę.

Kolejność końcowa:
1. Artur Białek
2. Filip Młynarski
3. Marcin Sankowski
4. Przemysław Sałaciński
5-6. Bartłomiej Skórko
5-6. Filip Szymański
7-8. Szymon Wiśniewski
7-8. Stanisław Wnęk
9-12. Zofia Śliwka
9-12. Artur Wiśniewski
9-12. Piotr Warpechowski
9-12. Michał Gawłas
13-16. Karol Witkowski
13-16. Andrzej Nowakowski
13-16. Paweł Łącki
13-16. Mariusz Bogucki


Gratulujemy osiągnięcia reprezentantowi naszego KOLPINGA, a wydawcy magazynu o sporcie młodzieżowym „Młody Sportowiec” dziękujemy za pozyskane informacje. 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 lutego 2016

Podkarpacki Turniej CS:GO

W dniach 25-27 luty odbył się Podkarpacki Turniej CS:GO W zmaganiach wzięło udział 18 drużyn w pięcioosobowym składzie.

zobacz materiał »
4 grudnia 2015

XXI Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

W dniach 4-6 grudnia 2015 r. w Zarzeczu zorganizowany został XXI Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej, w którym wystartowało 19 zespołów z 13 klubów sportowych w trzech kategoriach wiekowych:  młodziczka, junior młodszy, juniorka.

zobacz materiał »
13 czerwca 2015

Akdemia piłkarska - fabryka zdrowia -turniej

13 czerwca 2015 r. Akademia Piłkarska Fabryki Zdrowia zagościła w Pruchniku, gdzie rozgrywana była trzecia kolejka ligi piłkarskiej. 

zobacz materiał »
8 czerwca 2015

Międzyszkolny turniej Ringo

W dniu 26 maja w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się turniej w Ringo inaugurujący Europejski Tydzień Sportu zorganizowany przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Jarosławiu.

zobacz materiał »