2 listopada 2019

EUROBUD JKS Jarosław - Zagłębie Lubin 25-23 (15:12) (RELACJA, ZDJĘCIA)

EUROBUD JKS Jarosław odnosi sensacyjne zwycięstwo i odprawia wicemistrzynie Polski z Lubina 25-23 (15:12) w meczu 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

Tego spotkania nie da się opisać. Było wszystko, prowadzenie w meczu, kary czy rzuty karne - jednak jedno trzeba przyznać, prowadzące to spotkanie Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka (Kraków) panowały nad spotkaniem lepiej niż nie jedna męska obsada...

Jarosławianki osłabione brakiem Martyny Żukowskiej, zagrały zespołowo - grając najlepsze spotkanie w trwającym sezonie. Prym strzelecki w drużynie wiodły: Natalya Turkalo (8 bramek), Moniky Bancilon (5 bramek), Magda Balsam (4 bramki), Julia Pietras (3 bramki), Katarzyna Kozimur (2 bramki), Kinga Strózik (2 bramki), Olesia Doniec (1 bramka) ... tak wymieniliśmy wszystkie zawodniczki trafiające do bramki, to był ten kolektyw który nabił licznik po stronie JKS-u.

Nie zapominając o naszej bramkarce, wyczyniającej "cuda" w ostatnich minutach meczu. Karolina Szczurek zapamięta zapewne ostatnie sekundy meczu, gdzie obroniła 3 lub 4 strzały pod rząd, jeden po drugim. Zawodniczki rezerwowe oraz sztab trenerski, wszyscy dołożyli tą cegiełkę dającą 3 punkty.

Bożena Karkut (trener Zagłębia): Mam pretensje do zespołu, że pozwolił JKS-owi grać swoje. Jarosławianki od początku wyszły z wiarą, to było widać. Że jest źle nie widziałam po pierwszej połowie, widziałam to już po 10 minutach. Traciliśmy dużo łatwych bramek. JKS wygrał zasłużenie.

Vit Teleky (trener JKS): Cały tydzień pracowaliśmy na ten mecz. Wiedziałem, że nie będę mógł skorzystać z Martyny Żukowskiej, ale odpowiednio się przygotowaliśmy. Graliśmy dobrze w obronie. Super spisywała się Kaja Szczurek.

Kinga Strózik (JKS): Pokazałyśmy charakter. Ogromnie się cieszę, bo to był dobry mecz. Mieliśmy lekka przewagę i kontrolę.

Katarzyna Kozimur (JKS)Nie było presji przed tym spotkaniem. Do każdego podchodzimy tak samo, czy to lider, czy wicelider, czy ostatni team w tabeli. Kluczem do zwycięstwa z Zagłębiem była defensywa.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 5, Hurychova, Górna 5, Matjeli 2, Pielesz 2, Buklarewicz 1, Hartman 4, Zawistowska1, Noga 1, Belmas, Stanisławczyk 5, Trawczyńska, Galińska, Ważna 2
Kary: 16 minut
Sędziowały: U. Lesiak i M. Lidacka (Kraków). Widzów: 800

JKS awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli, gromadząc 11 punktów po 8 spotkaniach. Już 9 listopada uda się do Koszalina by powalczyć o kolejne ligowe punkty.