3 listopada 2019

Podsumowanie piłkarskiego weekendu (2-3 listopada).

Za nami piłkarski weekend, w IV Lidze zwycięstwa odniosły KS Piast Tuczempy, KS Wiązownica a JKS Jarosław podzielił się punktami z Stalą. Na boiskach A KLASY, Przedmieście Jarosław przegrało bardzo wysoko w Pełkiniach a DELIN Munina pokonał Węgierkę. W derbach B KLASY lepszy okazał się DĄB Dobkowice.

IV LIGA Podkarpacka - 2 listopada, 13:00
JKS 1909 Jarosław - Stal II Mielec 1-1 (1:0)

Piłkarze JKS-u nie sprostali rezerwom Stali Mielec w meczu 15. kolejki - IV ligi podkarpackiej. Mecz zakończył się bramkowym remisem 1-1. Wynik spotkania otworzył w 21' minucie spotkania Oliwier Pilch, dając tym samym prowadzenie jarosławskim piłkarzom. Po przerwie to goście byli autorem jedynej już bramki w tym meczu. W 66' minucie do remisu doprowadził Łukasz Seweryn. Po 15. kolejkach jarosławska ekipa zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 25 punktów. Tyle samo zgromadzili piłkarze Stali, jednak plasują się oczko wyżej (3. lokata).

Izolator Boguchwała - KS Wiązownica 0-5 (0:1)

Wicelider IV Ligi w dość bezpardonowy sposób rozstrzelał Izolator Boguchwała na IZOarenie. Strzelając 5 bramek w ważnym meczu wyjazdowym zniwelowali stratę do lidera na 1 punkt, który stracił punkty w swoim meczu ligowym. KS Wiązownica kolejny mecz rozegra na własnym obiekcie, mierząc się z Igloopol Dębica (10 listopada) - tym samym jako jedyna drużyna w lidze powalczy o przedłużenie zwycięskiej serii meczów przed własna publicznością (7 zwycięstw w 7 meczach).

IV LIGA Podkarpacka - 2 listopada, 14:00
Piast Tuczempy - Stal II Stalowa Wola 4-1 (1:0)

Podopieczni Marka Strawy wygrali dość efektownie z rezerwami Stalowej Woli. Bramki dla gospodarzy trafiali: 2x Rafał Noga, Waldemar Jaroch oraz Kacper Benc. Goście zdołali odpowiedzieć honorowym trafieniem w 80' minucie Karola Dziopaka. PIAST dzięki zwycięstwu awansował na 5. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Goście zaś gromadząc 7 punktów zajmują przedostatnie miejsce w lidze, wyprzedzając zaledwie START Pruchnik (1 punkt).

A KLASA Jarosław - 2 listopada, 14:00
Błękitni Pełkinie - Przedmieście Jarosław 6-1

Beniaminek z Jarosławia ponownie przegrywa z wyżej notowanym rywalem. Tym razem lepsi okazali się Błękitni Pełkinie wygrywając aż 6-1 w 13. kolejce spotkań. Po tym spotkaniu beniaminek z dorobkiem 10 oczek nadal pozostaje na 14. miejscu, ciągle walcząc o punkty dające utrzymanie.

A KLASA Jarosław - 3 listopada, 14:00
Delin Munina - KS Węgierka 4-2

Piłkarze Delinu Munina wygrali 4-2 z KS Węgierką w ramach 13. kolejki spotkań A KLASY. Chat-trika w tym spotkaniu zaliczył grający trener gospodarzy - Michał Blok. Czwartą bramkę dołożył Krystian Sudoł. Goście nie wykorzystali rzutu karnego przy stanie 3-2 dla Muniny (Marcin Sobień obronił strzał). Delin awansował z 10. miejsca w ligowej tabeli na 6 lokatę (20 punktów).

B KLASA Jarosław - 3 listopada, 13:30
LKS DĄB Dobkowice  - Łęg Łowce 3-0

Pojedynek derbowy dwóch spadkowiczów z A klasy zapowiadał się na bardzo zacięty mecz. Niestety, gospodarze bez większej zadyszki rozprawili się 3-0 z Łegiem. Po zwycięstwie awansowali na 5. miejsce w lidze (21 punktów), goście zaś zajmują 8, miejsce z dorobkiem zaledwie 16 punktów.