14 listopada 2019

(PUCHAR POLSKI) SAN-PAJDA vs. SOLNA Wieliczka 3-0 (25:15, 25:15, 25:22) [RELACJA, ZDJĘCIA]

Jaroslawskie siatkarki odnoszą kolejny sukces w historii klubu. Tym razem w ramach II rundy Pucharu Polski odprawiły ligowe rywalki 7r Solna Wieliczka w trzech setach.

Oba zespoły miały okazję zagrać już ligowe spotkanie między sobą, zespół San-Pajda uległ na wyjeździe 3-2 Solnej - przegrywając jak dotąd jedyne spotkanie w lidze.

W Jarosławiu wszyscy kibice oczekiwali rewanżu, ale także ciężkiej batali o awans do ćwierćfinału rozgrywek pucharowych. Jak się okazało, siatkarki pod wodzą Piotra Pajdy zagrały wręcz bezbolesny mecz, punktowały rywalki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła co zaskoczyło nawet przejezdne i tym samym zrewanżowały się za ligową porażkę.

Już pierwszy set pokazał świetne przygotowanie do meczu jak i całego sezonu. Kibice, którzy nawet nie zdarzyli dobrze zająć miejsc a na tablicy widniał wynik 18:7. Po chwili "przestoju" siatkarki z Sanu dopełniły dzieła kończąc partie 25:15.
Druga odsłona również była podpisem gospodyń, od samego początku partia była pod ich kontrolą. Seta punktowym atakiem że skrzydła zakończyła Aleksandra Dudek - 25:15.

Trzecia odsłona dla przyjezdnych była ostatnia szansa na odwrócenie losów spotkania. 7r Solna w pierwszej fazie seta odbudowała swoją grę, oraz doprowadziła do remisu (18:18). Jednak w tym dniu to było za mało na jarosławskie siatkarki, które zakończyły partie zwycięstwem 25:22 a całe spotkanie 3-0.

Dzięki zwycięstwu, jarosławianki wystąpią w ćwierćfinale PP do którego dołączy TOP6 Plusligi obecnego sezonu. A więc czeka nas mecz z wielką marką polskiej siatkówki i to wszystko w Jarosławiu. Losowanie już niedługo, San-Pajda nie będzie rozstawiony - zespół zostanie dolosowany do ekip z miejsc 1-4.