17 listopada 2019

EUROBUD JKS Jarosław - KPR Ruch Chorzów 36:29 (17:17) (RELACJA, ZDJĘCIA)

Szczypiornistki JKS-u po dwóch kolejnych ligowych zwycięstwach przed własną publicznością podejmowały outsidera rozgrywek - KPR Ruch Chorzów. Kolejne ligowe zwycięstwo dopiero po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu stało się faktem.

Wygrana 36:29 w meczu 10.kolejki PGNiG miało być formalnością, jednak do przerwy przyjezdne zaskoczyły swoją skutecznością a oba zespoły do szatni schodziły z bardzo wysokim wynikiem 17:17. Po przerwie na parkiecie grał już tylko JKS, podopieczne Vit Teleky'a zdominowały przyjezdne obejmując prowadzenie 10:2 a całe spotkanie wygrywając 36-29. Tym samym zanotowały 2. najlepszy wynik strzelecki w trwającym sezonie (lepszy ma tylko Perła Lublin - 37 bramek)...aż szkoda tych kilku sytuacji niewykorzystanych w końcowej fazie meczu.

Mecz do połowy wyrównany a później niestety, hala robi swoje, tu się mega trudno gra. Rozegraliśmy super mecz, ale to za mało aby wygrać – oceniał Michał Boczek, trener Ruchu.

Oba zespoły oddały po 45 celnych strzałów na bramkę, jarosławska bramka 16. razy była broniona przed strzałami KPR Ruchu Chorzów. Przyjezdne wykorzystały wszystkie 9 rzutów karnych w spotkaniu, przy zaledwie 2 rzutach dla JKS-u.

Dzięki szóstej wygranej w sezonie zespół z Jarosławia uplasował się na 4. miejscu w lidze w 2019 roku, a już 4 stycznia zagra wyjazdowy mecz z Start Elbląg, 11 stycznia powróci do Jarosławia na mecz z Perłą Lublin - Mistrzem Polski.

Eurobud JKS: Szczurek, Backiel – Turkalo 8, Bancilon 6, Balsam 7, Strózik 3, Bieńkowska, Donets 1, Kozimur 4, Pietras 3, Aleskandra Szymborska 4, Luberecka, Kary: 8 minut

RUCH: Chojnacka, K. Gryczewska – Jasinowska 1, Drażyk 4, Polańska 5, Masłowska 9, Jaroszewska, Piotrkowska 1, Doktorczyk, M. Gryczewska 1, Cygan, Grabińska 1, Lipok 4, Sójka, Stokowiec 2, Rodak 1, Kary: 8 minut

Sędziowali: A. Kierczak i T. Wrona. Widzów: 800.