18 listopada 2019

Podsumowanie sportowego weekendu (16-17 listopada).

Poza sportowymi emocjami w Jarosławiu również na wyjeździe walczyły szczypiornistki, koszykarze, siatkarki czy piłkarze. Zobaczcie jak sobie poradzili:

TS MKS San Jarosław - SPR Olkusz 26:38 (17:21)

Niestety, SPR Olkusz bez większych problemów pokonał MKS San Jarosław w ramach I-ligowych rozgrywek kobiet. Szczypiornistki z Olkusza wygrały już 7 spotkanie w lidze obejmując fotel lidera z dorobkiem 21 punktów. Jarosławianki pozostają w dolnej strefie - przedostatnie miejsce z 3 punktami (1 zwycięstwo).

MKS Start Michałkowice - SPR JKS II Jarosław 28:13 (13:10)

Rezerwy EUROBUDU JKS-u tylko do przerwy walczyły o dobry wynik, po przerwie zdobyte zaledwie 3 bramki przy straconych aż 15 nie pozwoliły zdobyć kolejnych ligowych punktów. MKS Start tym samym wygrał pierwsze spotkanie w sezonie...

MKS II Dąbrowa Górnicza - AZS PWSTE Jarosław 106 : 87 (16:25, 29:9, 32:28, 29:25)

Koszykarze AZS-u PWSTE Jarosław co prawda przegrali wyjazdowy mecz w Dąbrowie, jednak gdyby nie brać pod uwagę 2. kwarty meczu (która nie powinna się wydarzyć z takim wynikiem) to przegrana z trzecią ekipą obecnych rozgrywek na wyjeździe można zaliczyć na plus. Jarosławscy koszykarze pokazali bardzo wysoki poziom - ponad 50% rzutów za '2" oraz ponad 40% rzutów "3". Tak więc patrzymy optymistycznie w przyszłość na kolejne spotkania.

Stal Mielec - SAN-Pajda Jarosław 0:3 (17:25, 20:25, 20:25)

Siatkarki San-Pajda odniosły kolejne ligowe zwycięstwo w trzech setach. W ligowej tabeli utrzymały 2. lokatę (21 punktów) odskakując trzeciej Enea Energetyk Poznań już na 4 oczka. Do lidera strata nadal wynosi 2 punkty. Już w środę jarosławianki powalczą o komplet punktów w Szczyrku.

Wisłok Wiśniowa - JKS 1909 Jarosław 0-2
KS Pilzno - KS Wiązownica 1-2

Na IV ligowych boiskach zwycięstwa odnieśli piłkarze JKS-u, pokonując Wisłok Wiśniowa po bramkach Szakiela oraz Pawlaka. W Pilznie wicelider KS Wiązownica wygrał pomimo straconej pierwszej bramki w meczu. Dzięki wpadce Korony Rzeszów w Ropczycach to drużyna z Wiązownicy spędzi zimę na fotelu lidera rozgrywek IV LIGI Podkarpackiej.

Victoria Kidałowice - Przedmieście Jarosław 14-2
Wietlin - Delin Munina 2-7
Santos Piwoda - Tęcza Jankowice 10-0

Na boiskach A KLASY Jarosławskiej byliśmy świadkami strzeleckich popisów. Beniaminek z Przedmieścia doznał kompromitującej porażki...14-2 w Kidałowicach. Santos Piwoda sensacyjnie "wypunktował" mocną Tęczę Jankowice aż...10-0! Jedynie ze zdobytych punktów cieszy się DELIN Munina, który pokonał na wyjeździe Wietlin inkasując przeciwnikom aż 7 bramek.