26 listopada 2019

Międzynarodowy projekt z udziałem ZSSChiO w Jarosławiu


Uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących uczestniczyli w międzynarodowym projekcie wymiany uczniów. Wymiana odbywała się na przełomie września i października tego roku i brali w niej udział również uczniowie z Ukrainy. W pierwszym etapie gościli oni w Jarosławiu, następnie uczniowie ZSSChiO udali się z rewizytą do miejscowości Użhorod na Zakarpaciu. Projekt pod nazwą "Karpackie Smaki Na granicy Dwóch Kultur" zrealizowano w ramach polsko-ukraińskiej rady wymiany młodzieży dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

21 listopada 2019

Sukcesy młodej i zdolnej młodzieży

Nie tak dawno odbył się ogólnopolski konkurs „Mistrzowie i patrioci” organizowany pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Wzięła w nim udział Justyna Homa uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, zdobywając wyróżnienie pierwszego stopnia.

zobacz materiał »
8 listopada 2019

XII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

W tej edycji organizowanego od 2008 roku konkursu udział wzięło blisko 150 uczestników. Wśród nich znaleźli się między innymi starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz.

zobacz materiał »
8 listopada 2019

Jarosławski geniusz

Zobacz wywiad z Emilią Matrejek. Absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz laureatka konkursu „Matura na 100%” opowiada o nauce, swojej pasji i planach na przyszłość.

zobacz materiał »
20 września 2019

Konkurs "Matura na 100 procent” - Jarosław ma swoją Laureatkę

Emilia Matrejek, absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Liecalnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu została Lauretką konkursu "Matura na 100%". 

zobacz materiał »
14 października 2019

Nowy rozdział studiów na Podkarpaciu

Studenci pragnący studiować psychologię nie muszą już wyjeżdżać z Podkarpacia.

zobacz materiał »