26 listopada 2019

2. Grand Prix Polski w Zawierciu w cieniu derbów Podkarpacia z nowym reprezentantem KOLPINGA!

Nieco słabiej wypadli seniorzy jarosławskiego Kolpinga, którzy przerwę w rozgrywkach wykorzystali na start w 2. Grand Prix Polski w Zawierciu. Artur Białek zakończył zawody na 17. miejscu, a Daniel Górak odpadł w ćwierćfinale ulegając Piotrowi Chodoroskiemu z rzeszowskiej Politechniki 0:4.

Kapitan Kolpinga FRAC okazję do rewanżu będzie miał, być może, w nadchodzący piątek o godz. 18:00, kiedy to jarosławianie zmierzą się w Rzeszowie z tamtejszymi akademikami w rozgrywkach LOTTO Superligi. Podopieczni menedżera Kamila Dziukiewicza staną do walki o tytuł najlpszej drużyny na Podkarpaciu w optymalnym składzie z Chińczykiem Cheng Jingqi.

- To bardzo szybki zawodnik, świetnie pracujący na nogach. Chińczyk gra ultraofensywnie i agresywnie, co z pewnością przypadnie do gustu naszym kibicom. Istotne, że jest leworęczny, a więc będzie sprawiać dodatkowe kłopoty swym rywalom – zdradził Dziukiewicz.

W ośmiu dotychczasowych spotkaniach Dziukiewicz wystawiał "żelazny" skład, który tworzyli: reprezentujący Ukrainę Kou Lei (bilans gier 11-1), Chińczyk Han Qiyao (6-2) i pięciokrotny złoty medalista IMP w singlu Daniel Górak (4-5).

- Bardzo pozytywnie oceniam Hana Qiyao, który ma 75 procent skuteczności, co jest bardzo dobrym wynikiem w LOTTO Superlidze, zwłaszcza jak na debiutanta. Pozytywnie mnie zaskakiwał, grał z meczu na mecz coraz lepiej. A przypomnę, że Chińczyk liczy sobie dopiero 19 lat, jest w obcym kraju i z dala od domu. Oby dalej się tak rozwijał i notował kolejne zwycięstwa - podkreślił szkoleniowiec.

W indywidualnym rankingu prowadzi mający chińskie korzenie Kou Lei. Brązowy medalista Igrzysk Europejskich w 2015 roku drugi sezon występuje w Jarosławiu.

- Kou Lei świetnie przepracował okres przygotowawczy, znacznie ograniczył też swoje występy w turniejach indywidualnych. Ma więcej czasu na trening, ale także na regenerację organizmu. Rola lidera naszej drużyny mu odpowiada, bo lubi brać ciężar odpowiedzialności na swoje barki - dodał Dziukiewicz, który jest również wiceprezesem Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Do końca pierwszej rundy LOTTO Superligi jego ekipa zagra jeszcze dwa mecze wyjazdowe. 5 grudnia w Bydgoszczy z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą i 8 grudnia z Energą-Manekinem w Toruniu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

25 listopada 2019

Młodzi rozbili bank w Turnieju Nadziei Olimpijskich!

Rewelacyjnie wypadli młodzi tenisiści stołowi Kolpinga i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Turnieju Nadziei Olimpijskich.

zobacz materiał »
12 listopada 2019

[8.kolejka] PKS KOLPING FRAC Jarosław - DOJLIDY Białystok 3-0

PKS KOLPING FRAC Jarosław pokonuje 3-0 DOJLIDY Białystok w ramach 8.kolejki spotkań LOTTO Superligi Mężczyzn rozegranej 10 listopada. 

zobacz materiał »
31 października 2019

Anna Brzyska oraz Zuzanna Wielgos brązowymi medalistkami w grze podwójnej.

Kolejny medal dla Jarosławia, tym razem brąz w deblu kadetek Anny Brzyskiej.

zobacz materiał »
31 października 2019

Dawid Jadam brązowym medalistą Mistrzostw Świata Kadetów w grze mieszanej !

Reprezentant Jarosławskiego KOLPINGA wywalczył brązowy medal w duecie z Maram Zoghlami (Tunezja). 

zobacz materiał »