18 listopada 2019

Powstaje pierwsza w Polsce "Psia Wioska"

W Żurawicy na ok. 2 hektarach stanie 40 domków. Łączny koszt przedsięwzięcia to 3 mln zł. Psia Wioska to projekt lekarza weterynarii Radosława Fedaczyńskiego. To miejsce jedyne w swoim rodzaju.
Będzie domem dla wszystkich skrzywdzonych psów. Pomysłodawcy mają na celu stworzyć swoim podopiecznym warunki, które ułatwią w maksymalny sposób zwierzętom i ludziom proces adopcyjny.

Sześć ocieplanych domków jest w fazie przygotowań. Będą to domy ogrzewane, z oknami, podłogą z paneli i kanapami, z dostępem do wody i prądu, monitoringiem i zielonym wybiegiem. Dzięki tym standardom psy przyzwyczają się do normalnych, domowych warunków.

-Przywożone są do nas zwierzęta z całej Polski. Działamy jako fundacja non profit, a dla niektórych psów stanowimy ostatnią nadzieję. Odmówili im wszyscy, nawet inni lekarze, bo zwierzęta były w opłakanym stanie: po wypadkach, zmaltretowane, z wieloma traumami. Te psy nie mają nadziei. My chcemy dać im spokojne życie. Dzięki domkom odstresują się, przyzwyczają do normalności. Nie tworzymy tu zwykłego schroniska, a psy nie będą wyprowadzane z boksów na zajęcia. Będą stale mieszkać w domach – mówi Izabela Grzejek z lecznicy„Ada”.

W Psiej Wiosce nasi podopieczni nauczą się, że człowiek może dać coś więcej, niż tylko zimna buda.

Pomysłodawcy oznajmili, że będą pracować społecznie.

Projekt wciąż trzeba wesprzeć finansowo ,dlatego 30 listopada odbędzie się charytatywny koncert andrzejkowy.
W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej o godz.18.00 zagra Michelangelo Ensemble, zespół z Wałbrzycha, a gościnnie zaśpiewa Joanna Dobrakowska, mezzosopranistka z Wrocławia

Trwa zbiórka na portalu https://pomagam.pl/psiawioska.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

15 listopada 2019

XV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

W dniu 15 listopada podczas kolejnej sesji Rady Powiatu odbyło się ślubowanie nowej radnej Rady Powiatu Jarosławskiego Tatiany Kożak-Siary, powołanej w miejsce Tadeusza Chrzana, wybranego posłem w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych, a także ustalenie wysokości wynagrodzenia starosty jarosławskiego (10 940 zł brutto).

zobacz materiał »
11 listopada 2019

"Niepodległa do hymnu" na jarosławskim rynku

W tym roku po raz kolejny Jarosław wziął udział w uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Niepodległa do hymnu". 

zobacz materiał »
30 października 2019

Pamięć i hołd

Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz poseł Tadeusz Chrzan udali się z wizytą na dwa jarosławskie cmentarze.

zobacz materiał »
1 listopada 2019

Kwesta na jednym z najstarszych cmentarzy w Europie

W tym roku, w dzień Wszystkich Świętych ponownie będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących przed główną i boczną bramą Starego Cmentarza oraz na alejkach cmentarnych.W akcji wezmą udział również dzieci i młodzież jarosławskich szkół a także samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Kwestujących spotkamy w godz. 8.00-14.00.

zobacz materiał »