15 listopada 2019

XV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

W dniu 15 listopada podczas kolejnej sesji Rady Powiatu odbyło się ślubowanie nowej radnej Rady Powiatu Jarosławskiego Tatiany Kożak-Siary, powołanej w miejsce Tadeusza Chrzana, wybranego posłem w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych, a także ustalenie wysokości wynagrodzenia starosty jarosławskiego (10 940 zł brutto). Wspomniano zmarłego Jana Żołyniaka, radnego i członka Zarządu Powiatu. W czasie sesji przyjęto szereg uchwał, między innymi uchwałę w sprawie określenia zadań samorządu powiatowego, na które przeznacza się środki finansowe PFRON w 2019 r.
Stanisław Kłopot starosta jarosławski poinformował radnych, że ze względów zdrowotnych Stanisław Krasny dyrektor Centrum Opieki Medycznej, złożył wypowiedzenie. Zarząd Powiatu Jarosławskiego przyjął je. Jednocześnie Stanisław Kłopot uspokaja, że decyzja ta w żaden sposób nie wpłynie na stabilną sytuację szpitala, która jest pod kontrolą, dzięki prowadzonym działaniom.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

11 listopada 2019

"Niepodległa do hymnu" na jarosławskim rynku

W tym roku po raz kolejny Jarosław wziął udział w uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Niepodległa do hymnu". 

zobacz materiał »
30 października 2019

Pamięć i hołd

Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz poseł Tadeusz Chrzan udali się z wizytą na dwa jarosławskie cmentarze.

zobacz materiał »
1 listopada 2019

Kwesta na jednym z najstarszych cmentarzy w Europie

W tym roku, w dzień Wszystkich Świętych ponownie będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących przed główną i boczną bramą Starego Cmentarza oraz na alejkach cmentarnych.W akcji wezmą udział również dzieci i młodzież jarosławskich szkół a także samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Kwestujących spotkamy w godz. 8.00-14.00.

zobacz materiał »
4 października 2019

Nowe Centrum Zarządzania PSP w Jarosławiu

W Jarosławskim oddziale PSP oficjalnie otwarto nowe centrum zarządzania.

zobacz materiał »