29 listopada 2019

Festiwal E(x)plory w ZSTiO

Sale Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha stały się w zeszłym tygodniu areną zmagań uczestników Festiwalu E(x)plory. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje projekty, które zostały poddane weryfikacji przez jury. W jej wyniku wyłoniono dwa zwycięskie projekty, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Były to:

- „Szczęście z plastiku”; autorzy: D. Kobyliński, F. Bosak, J. Nowotarski, Ł. Chamuła
- „Wolni Od Dymu”; autorzy: P. Ilasz, M. Tymczyk, D.Hulak, J. Mielniczek

Dodatkowo przyznane zostały dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich, nadane przez PWSTE otrzymał projekt „Zautomatyzowany model linii transportowej”, którego autorami są P. Kowalczyk, J. Mycka, K. Wysocki. Drugie wyróżnienie, nadane przez Podkarpackie Centrum Innowacji otrzymał projekt „Wolni Od Dymu”.

Program E(x)plory to flagowe przedsięwzięcie Fundacji Zaawansowanych Technologii zapoczątkowane w 2012 roku. Jego celem jest łączenie młodych naukowców, autorytetów naukowych, oraz dużych przedsiębiorstw. Jest to również największa w Polsce inicjatywa wspierająca młodzież w przygotowaniu projektów naukowych, oraz ich promocji na arenie międzynarodowej.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

28 listopada 2019

"Słońce jest w każdym człowieku". Dzień otwarty w ZSI.

W Zespole Szkół Innowacyjnych odbył się niecodzienny dzień otwarty. 

zobacz materiał »
26 listopada 2019

Międzynarodowy projekt z udziałem ZSSChiO w Jarosławiu

Uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnoksztaucących uczestniczyli w międzynarodowym projekcie wymiany uczniów.

zobacz materiał »
21 listopada 2019

Sukcesy młodej i zdolnej młodzieży

Nie tak dawno odbył się ogólnopolski konkurs „Mistrzowie i patrioci” organizowany pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Wzięła w nim udział Justyna Homa uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, zdobywając wyróżnienie pierwszego stopnia.

zobacz materiał »
8 listopada 2019

XII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

W tej edycji organizowanego od 2008 roku konkursu udział wzięło blisko 150 uczestników. Wśród nich znaleźli się między innymi starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz.

zobacz materiał »
8 listopada 2019

Jarosławski geniusz

Zobacz wywiad z Emilią Matrejek. Absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz laureatka konkursu „Matura na 100%” opowiada o nauce, swojej pasji i planach na przyszłość.

zobacz materiał »