3 grudnia 2019

Zaplanowano modernizację budynku przy ul. Jana Hetmana Tarnowskiego 1

Zabytkowy budynek przy ul. Jana Hetmana Tarnowskiego 1 w Jarosławiu zostanie zmodernizowany na potrzeby Powiatowego Ogniska Baletowego. W 2008 r. obiekt został zwrócony Gminie Żydowskiej i jego właścicielem została Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Po trwających pół roku negocjacjach, władze samorządowe Powiatu Jarosławskiego zdecydowały w 2017 r. o jego zakupie na rzecz działalności edukacyjno-kulturalnej, za kwotę 500 tys. złotych.

Budynek to neoklasycystyczny gmach synagogi Stowarzyszenia Rękodzielników Żydowskich „Jad Charuzim”. Wybudowano go w latach 1907–1912 według projektu S. Kormana. Od 1984 roku widnieje w wojewódzkim rejestrze zabytków. Trwają właśnie poszukiwania wykonawcy, który podjemie się jego remontu i przebudowy.

- Planujemy, że do tego budynku powróci Powiatowe Ognisko Baletowe – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Ten budynek to wspaniały zabytek, symbol miasta i powiatu. Dodatkowe pieniądze na remont chcemy pozyskać także z funduszy zewnętrznych.

Inwestycja, która ma się zakończyć w maju 2020 roku obejmuje między innymi: wykonanie ścian działowych i montaż stolarki drzwiowej, wykonanie podestu na poddaszu oraz dach, czyli wymianę więźby, nowe pokrycie dachowe, orynnowanie oraz wymianę stolarki okiennej. 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 grudnia 2019

Gdzie szukać pomocy zimą - Komunikat Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu

Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu przekazał informację,
w jakich jednostkach należy szukać pomocy zimą.

zobacz materiał »
27 listopada 2019

Jak nie dać się naciągnąć w Black Friday

Black Friday to kolejna amerykańska tradycja narodowa, która zakiełkowała na żyznej polskiej ziemi. W okresie poprzedzającym święta sklepy liczą na wielkie zyski generowane epidemią gorączki zakupów. A te przed świętami trzeba zrobić tak czy siak, wiadomo. Sztuczki praktykowane przez sprzedawców mają nakłonić nas do wydania większej kwoty niż to konieczne. Jednak znając stosowane przez nich techniki, możemy trzeźwiejszym okiem ocenić czy zakup faktycznie będzie dobrą decyzją.

zobacz materiał »
21 listopada 2019

100 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Wypadający w tym roku setny jubileusz istnienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, został uczczony na spotkaniu w Sali Lustrzanej w Kamienicy Attawanich. 

zobacz materiał »
12 listopada 2019

Opowieści Wąskotorowe dla Niepodległej - podsumowanie projektu

Na uroczystości finalizującej projekt gościli zaangażowani w jego realizację, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Przeworsku, a także dyrektorzy szkół i ośrodków kultury, oraz członkowie zespołów, które również przyczyniły się do dotarcia kolei wąskotorowej "Pogórzanin" na ostatnią stację.

zobacz materiał »
2 listopada 2019

Wypadek w Rozborzu Długim

8 osób trafiło do szpitalia po zderzeniu Opla z Volkswagenem w sobotę po godzinie 18. 

zobacz materiał »