16 grudnia 2019

AZS PWSTE Jarosław - KS Pogoń Ruda Śląska 77 : 91 (RELACJA, ZDJĘCIA)

Jarosławscy koszykarze nie sprostali wyżej notowanemu przeciwnikowi w niedzielne popołudnie. Pogoń wygrywa zdecydowanie i wywozi komplet 2 punktów z Jarosławskiej Hali Mosir.

Od początku meczu wszystko wydawało się pod kontrolą obu zespołów. Jednak PWSTE z biegiem czasu częściej nie trafiał do kosza z dystansu czy z kontry a goście wykorzystali rzuty wolne i już po kilku minutach 2. kwarty wraz ze skuteczną grą podkoszową do szatni schodzili z bardzo wysokim prowadzeniem 36:49.
Przerwa niestety nie pomogła, goście trafili w 3.kwarcie aż pięć "3" przy tylko jednej gospodarzy - Patryka Buszty. Czwarta odsłona na pocieszenie zgromadzonych kibiców padła łupem AZS-u 23:16, jednak strata punktowa w meczu była zbyt wysoka aby myśleć o zwycięstwie.

Najwięcej punktów dla naszych koszykarzy zdobył: Cezary Gumiński (20 punktów). U przyjezdnych kolektyw wiedli: Dawid Komandzik (25 punktów) oraz Wojciech Żurawski (21 punktów).

PWSTE po 12 spotkaniach zajmują 9. miejsce w lidze z bilansem 4-8, goście zaś z bilansem 7-5 znajdują się na 5. miejscu. Kolejny mecz również w Jarosławiu, a przeciwnikiem będzie TS Wisła Kraków - wicelider rozgrywek (22 grudnia, 17:00).

AZS PWSTE Jarosław - KS Pogoń Ruda Śląska 77 : 91 (19:22, 17:27, 18:26, 23:16)