17 grudnia 2019

Jarosławski szpital wśród 100 najlepszych w Polsce!

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu zdobyło w XVI edycji ogólnopolskiego rankingu szpitali "Rzeczypospolitej" 59 lokatę. Wśród szpitali leżących na terenie województwa podkarpackiego ustąpił jedynie Szpitalowi Specjalistycznemu PRO-FAMILIA w Rzeszowie, który w ogólnej klasyfikacji zajął 2 miejsce. Wśród szpitali publicznych natomiast, jarosławski COM może poszczycić się pierwszym miejscem w województwie. Wyniki ogłoszono na uroczystości, która odbyła się 16 grudnia w Warszawie.

W najlepszej setce znalazła się jeszcze jedna placówka z podkarpacia — Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu, który zajął 96 miejsce.

Bardzo dużą satysfakcję daje fakt, że w rankingu uwzględniono szpitale i prywatne i publiczne a placówka, którą kieruję znalazła się tak wysoko – tak mówi o wynikach dyrektor COM w Jarosławiu, Stanisław Krasny. - W rankingu można było uzyskać maksymalnie 1000 pkt. Najlepszy uzyskał 899,09 pkt., natomiast COM 777,71 pkt. Ocenianych było 15 działów w trzech obszarach  zarządzanie, jakość i opieka medyczna. W poszczególnych działach uzyskaliśmy: zarządzanie 245 pkt. na 360 pkt. możliwych (68%), jakość 181 pkt. na 230 pkt. (78%) i opieka medyczna 351 pkt. na 410 pkt. (83%)  wyjaśnia dyrektor Krasny. 

W ocenie jarosławskiego szpitala uwzględniono również przeprowadzane inwestycje. - W ciągu ostatnich trzech lat jarosławskie Centrum Opieki Medycznej ze wsparciem powiatu w remonty i rozbudowę zainwestowało aż 42 miliony złotych. Ponad 20 milionów to dotacje z budżetu państwa i Unii Europejskiej – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Od 1 września 2019 r. w Jarosławiu działa nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego powstanie i wyposażenie, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, kosztowało ponad 9 milionów złotych. Wcześniej powstały między innymi nowe pomieszczenia oddziałów ginekologiczno-położniczego, noworodkowego czy sale operacyjne. Jarosławski szpital rocznie przyjmuje około 27 tysięcy osób.źródło: Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

17 grudnia 2019

Jodłę można dostać!

A choinkę przed świętami i tak zdobyć trzeba. Jak zadbać o drzewko by przetrwało jak najdłużej? Co odróżnia jodłę kaukaską od świerka? Te, jak i wiele innych informacji dostarczy wam ten materiał.

zobacz materiał »
11 grudnia 2019

Wielka Galeria Artystyczna 2019

Akcja kulturalno-charytatywna organizowana od 21 lat, również w tym roku zdołała zgromadzić pieniądze dla potrzebujących. 

zobacz materiał »
13 grudnia 2019

O konopiach słów kilka, czyli co w trawie piszczy

Coraz częściej możemy natrafić w sklepach na produkty wytworzone z konopi. A po co to? A na co? A komu to potrzebne? Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej. Zobaczcie co usłyszeliśmy w jednym z punktów w Jarosławiu, w którym są dostępne.

zobacz materiał »
10 grudnia 2019

Startuje XIX edycja Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”

Ideą konkursu jest wyłonienie najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo przedsiębiorstw naszego regionu, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych.

zobacz materiał »
6 grudnia 2019

Rząd przygotował zmiany w formie dokonywania płatności podatkowych

Od 1 stycznia 2020 roku polski rząd wprowadza mikrorachunek podatkowy. Każdy przedsiębiorca, ale też wszystkie osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej będą musiały dokonywać opłat z tytułu PIT, VAT oraz CIT na indywidualny rachunek podatkowy. Zwroty nadpłaconych kwot podatkowych będą natomiast realizowane bez zmian np. na indywidualny ROR.

zobacz materiał »