23 grudnia 2019

Akcja Szary Ekran - Jak oderwać się od telefonu w święta

Jak to się dzieje, że siedząc przy wigilijnym stole wielu z nas korci aby rzucić okiem na swój smartfon? Winę przypisuje się nasyceniu kolorami, które cieszą nasze oczy w takim stopniu, że coś ciągnie nasz wzrok na ekran. By łatwiej oderwać się w święta od telefonu można przyłączyć się do akcji "Szary Ekran".

Celebryci, sportowcy oraz influencerzy chwalą się w sieci swoimi szarymi ekranami zachęcając do przyłączenia się do akcji. Poniżej przygotowaliśmy krótki instruktaż jak zmienić ustawienia swojego smartfona z systemem iOS oraz Android.

Zacznijmy od iOS, bo jak się okazuje jest to prostsza operacja:

1. Wybieramy ikonkę "Ustawienia" i przechodzimy do zakładki "Ogólne"
2. Przechodzimy do kolejnej zakładki "Dostępność"
3. Z dostępnych opcji naciskamy na "Udogodnienia ekranu"
4. Przechodzimy do "Filtry barwne" i włączamy dostępną opcję "Skala szarości"

W przypadku telefonów z Androidem sprawa jest odrobinkę bardziej skomplikowana, bo musimy najpierw zostać programistą. Na szczęscie nie wiąże się to ze zdawaniem żadnego egzaminu, musimy wcześniej uruchomić tę opcję.

1. Wchodzimy w "Ustawienia" i wybieramy w nich zakładkę "System"
2. Wybieramy pierwszą opcję na samej górze czyli "Informacje o urządzeniu"
3. Wśród informacji podany będzie "Numer kompilacji". Stukamy w niego kilkukrotnie, aż zobaczymy komunikat informujący nas o zdobyciu uprawnień programisty.
4. Cofamy się do menu "System" i przechodzimy do zakładki "Opcje programisty", która powinna być od tej pory dostępna.
5. Znajdziemy tutaj dużo opcji, których lepiej nie dotykać o ile faktycznie nie jesteśmy programistami. Nas interesuje opcja "Symuluj przestrzeń kolorów" gdzie należy przestawić ekran na tryb Monochromatyczny.

Mamy nadzieję, że dzięki takiemu zabiegowi rzeczywiście łatwiej będzie oprzeć się pokusie sięgnięcia po smartfon przy wigilijnym stole. Zatem do roboty, zróbmy swój smartfon "na szaro"!

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 grudnia 2019

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Wydarzenie będzie mieć miejsce na płycie jarosławskiego Rynku w dniach 19.12-21.12...

zobacz materiał »
17 grudnia 2019

Jarosławski szpital wśród 100 najlepszych w Polsce!

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu otrzymało w XVI edycji ogólnopolskiego rankingu szpitali "Rzeczypospolitej" 59 lokatę. Wśród szpitali leżących na terenie województwa podkarpackiego ustąpił jedynie Szpitalowi Specjalistycznemu PRO-FAMILIA w Rzeszowie, który w ogólnej klasyfikacji zają 2 miejsce. Wśród szpitali publicznych natomiast, jarosławski COM może poszczycić się pierwszym miejscem w województwie. 

zobacz materiał »
17 grudnia 2019

Jodłę można dostać!

A choinkę przed świętami i tak zdobyć trzeba. Jak zadbać o drzewko by przetrwało jak najdłużej? Co odróżnia jodłę kaukaską od świerka? Te, jak i wiele innych informacji dostarczy wam ten materiał.

zobacz materiał »
11 grudnia 2019

Wielka Galeria Artystyczna 2019

Akcja kulturalno-charytatywna organizowana od 21 lat, również w tym roku zdołała zgromadzić pieniądze dla potrzebujących. 

zobacz materiał »
13 grudnia 2019

O konopiach słów kilka, czyli co w trawie piszczy

Coraz częściej możemy natrafić w sklepach na produkty wytworzone z konopi. A po co to? A na co? A komu to potrzebne? Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej. Zobaczcie co usłyszeliśmy w jednym z punktów w Jarosławiu, w którym są dostępne.

zobacz materiał »