8 stycznia 2020

Podpisanie umowy o rewitalizacji wąskotorówki Przeworsk - Dynów

W środę 8 stycznia odbyło się ważne spotkanie samorządowców z miasta Przeworska, gminy Przeworsk, miasta i gminy Kańczug, Jawornika Polskiego, Hyżne, gminy Dynów i miasta Dynów, w sprawie podpisania  umowy partnerskiej. 

Było to pamiętne wydarzenie, które po raz pierwszy połączyło tak wiele osób we wspólnym zadaniu, jakim jest rewitalizacja wąskotorówki Przeworsk - Dynów. Warto podkreślić, że to Powiat Przeworsk jest liderem tego projektu.

Jak wiadomo cała długość linii wynosi ok. 46 km, ale rewitalizacji poddanych zostanie 13 km szlaku.Planowane zakończenie realizacji projektu przypada na I kwartał 2022 r. Przedsięwzięcia to wyniesie 20 558 557 zł. Wydatki kwalifikowane, to ponad 16 mln zł. Projekt uzyska dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach RPO WP w wysokości niemal 14 mln zł.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

5 stycznia 2020

Koncert „Kolędy i Pastorałki na Nowo”

W niedzielę, 5 stycznia br. w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku odbył się wyjątkowy koncert promujący płytę „Kolędy i Pastorałki na Nowo”. 

zobacz materiał »
4 stycznia 2020

Wigila Caritas - spotkanie opłatkowe w Tryńczy

„Dobrze, że jesteście, by jak opłatkiem dzielić się miłością”. Pod takim hasłem odbyło się spotkanie opłatkowe, zorganizowane w hali widowiskowo-sportowej szkoły podstawowej w Tryńczy.

zobacz materiał »
20 grudnia 2019

Eko-Szopki w Świętoniowej

Zadaniem uczestników było przygotowanie bożonarodzeniowej szopki, przy wykorzystaniu materiałów uznawanych za ekologiczne...

zobacz materiał »
7 grudnia 2019

Mikołajkowy turniej szachowy w Starostwie Powiatowym w Przeworsku

Wydarzenie zorganizowane dzięki współpracy Starostwa Powiatowego z przeworskim klubem szachowym "Gambit"

zobacz materiał »
20 listopada 2019

Certyfikat POT dla "Pogórzanina"

W organizowanym od 17 lat plebiscycie Najlepszy Produkt Turystyczny 2019, Przeworska Kolej Wąskotorowa "Pogórzanin" zdobyła certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

zobacz materiał »