6 marca 2020

Parkomaty wyrastają jak grzyby po deszczu!

   Nie da się ukryć, że obecnie zagęszczenie jest tak duże, iż znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem. Skutkiem powyższego jest częste parkowanie w nieodpowiednich miejscach lub w sposób utrudniający ruch nie tylko drogowy, ale również pieszych na chodnikach. Nowe inwestycje w mieście w związku z prowadzoną działalnością, również nie zapewniają odpowiedniej ilości miejsc parkingowych.
Powyższe trudności, skargi klientów i użytkowników takich parkingów przyczyniły się do podjęcia decyzji o wprowadzeniu licznych stref płatnego parkowania w mieście.


   Zarówno sklepy takie jak Biedronka, Lidl czy Rossman, jak i dotychczasowe "dzikie parkingi" zostały przysposobione do poboru opłat za postój.
Również parking przy dworcu PKP doczekał się parkomatu, gdzie naliczane będą opłaty po 30 minutach bezpłatnego parkowania.
W związku z coraz większą liczbą parkomatów nie tylko w naszym mieście, ale również większych ludzie zaczynają doszukiwać się kruczków prawnych w tej dziedzinie i oburzać na jawną inwigilację.
   

   Ludzie zaczęli zaskarżać przepisy, na podstawie których, żądano podawania numeru rejestracyjnego swojego pojazdu, twierdząc, że jest to niezgodne z prawem, gdyż pozwala na: - śledzenie miejsca,
- czasu parkowania kierowcy,
- odtworzenie trasy pokonywanej przez samochód,
tym samym łamiąc konstytucyjne prawo do prywatności.


   Wygląda więc na to, że doczekamy się mini rewolucji w parkowaniu. (Oczywiście dopiero pod warunkiem, że ostateczny werdykt będzie potwierdzał wyrok z kwietnia 2017). Parkomaty zatem nie znikną całkowicie – ale zasada ich działania zapewne zostanie zmieniona.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

21 lutego 2020

Koronawirus? Nie! Mamy swój własny!

Zarówno w mediach, jak i w naszych prywatnych rozmowach koronawirus stanowił numer jeden. Spowodowało to przeoczenie problemu, jaki mamy. O czym mowa? Chodzi tu o popularną grypę.

zobacz materiał »
17 lutego 2020

Walentynkowe Morsowanie

Walentynki można świetować na różne sposoby i w różnych miejscach. Gorące Morsy z Jarosławia, Przemyśla, Sanoka i Rzeszowa świetnie się bawiły nad Zekiem w Radymnie.

zobacz materiał »
7 lutego 2020

Bezkarność pijanych kierowców

Ostatnie miesiące pozwalają nam twierdzić że jazda pod wypływem alkoholu stanowi plagę naszego kraju. Statystyki dotyczące samych świąt na terenie województwa podkarpackiego budzą trwogę. Na naszych drogach ujętych zostało wtedy aż 42 nietrzeźwych kierowców. Rodzi się pytanie ilu z nich udało się uniknąć kontroli?

zobacz materiał »
4 lutego 2020

„ZABAWA NA NAJGORĘTSZĄ PARĘ”

Regulamin: „ZABAWA NA NAJGORĘTSZĄ PARĘ”

zobacz materiał »
31 stycznia 2020

Spotkanie Noworoczne Władz w Przeworsku

Dziś odbyło się spotkanie noworoczne władz powiatu przeworskiego. Zapraszamy na krótką relację.

zobacz materiał »