12 marca 2020

Ważne informacje - Koronawirus.

Szanowni Państwo!

W związku z komunikatami rządowymi oraz wojewody podkarpackiego, związanymi z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce, jarosławskie instytucje kultury, jednostki i spółki miejskie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców również dostosowują się do zaleceń. Na dwa tygodnie zostały odwołane zajęcia w szkołach, przedszkolach, żłobkach; seanse kinowe, imprezy (nie tylko masowe), koncerty, spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Ograniczony będzie również dostęp do obiektów użyteczności publicznej. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!

11 marca 2020 r. Prezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz sztab kryzysowy działający przy Radzie Ministrów Rzeczypospolitej podjęli decyzję o czasowym zamknięciu od 12 marca do 25 marca 2020 roku szkół, przedszkoli, żłobków oraz zawieszeniu działalności instytucji kultury.

Ze względów bezpieczeństwa, w sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwracamy się z prośbą o odroczenie, o ile to możliwe, załatwiania spraw w Urzędzie Miasta Jarosławia oraz innych jednostkach organizacyjnych. Wszelkie opłaty i podatki mogą Państwo regulować za pomocą przelewów bankowych poprzez systemy bankowości elektronicznej, a w razie pytań, czy konieczności omówienia danej sprawy polecamy korzystanie z telefonów, bądź poczty elektronicznej.

 

NUMERY KONT PODATKOWYCH 

 

Prosimy także o wyrozumiałość, jeżeli załatwianie spraw urzędowych nie będzie tak sprawne, jak do tej pory. Wśród urzędników są rodzice małych dzieci, którzy z powodu zamknięcia placówek oświatowych skorzystają z prawa opieki.

 

Tak wygląda sytuacja w miejskich instytucjach i jednostkach organizacyjnych od 16 marca 2020 r. do odwołania!

 

 • Centrum Kultury i Promocji Punkt Informacji Turystyczno-Kulturalnej - zamknięty. Podziemne Przejęcie Turystyczne - zamknięte. Punkt Informacji Turystycznej i Punkt Urzędu Miasta na dworcu PKP - zamknięteOferta kulturalno-artystyczna (imprezy, koncerty, spotkania, wystawy, inne wydarzenia) - odwołaneKontakt telefoniczny lub mailowy - www.ckip.jaroslaw.pl
 • Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki informuje, że Centrum Edukacji Kulturalnej jest otwarte, ale ograniczone zostało zwiedzanie dla grup. Seanse filmowe w Kinie IKAR - odwołane. Oferta kulturalno-artystyczna (koncerty, spotkania, wystawy, warsztaty, spektakle, inne wydarzenia) - odwołane Kontakt telefoniczny lub mailowy - www.mok-jar.pl 
 • Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry Siedziba główna oraz filie biblioteczne - zamknięte(w tym czasie będzie prowadzona inwentaryzacja księgozbioru) Kontakt telefoniczny lub mailowy - www.mbp.jaroslaw.pl
 • Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu Kryta pływalnia - zamknięta (16-29 marca) W tym czasie będą prowadzone prace remontowo-konserwacyjne w ramach corocznej przerwy technologicznej. Oferta rekreacyjna (program „Umiem pływać", Aquafitness) - odwołaneHala sportowa - ograniczony dostęp(zaplanowane rozgrywki ligowe zgodnie z wytycznymi odbywać się będą bez udziału publiczności)Hotel Turkus - ograniczenie przyjmowania gościKontakt telefoniczny lub mailowy - www.mosir.jaroslaw.pl
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dzienny Dom Senior+, Klub Seniora - zamknięte. W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w formie elektronicznej lub telefonicznie, a także o ograniczenie osobistych wizyt w MOPS. Przypominamy także, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących. Kontakt telefoniczny lub mailowy - www.naszops.pl
 • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. - www.pgkimjaroslaw.pl Podobnie jak w przypadku MOPS,  również w spółkach miejskich w miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w formie elektronicznej lub telefonicznej.
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. - www.pwik-jaroslaw.plPodawanie stanów liczników - telefonicznie lub mailowoOpłacanie rachunków - zalecane elektroniczne przelewy bankowe994 - numer alarmowy, w razie problemów z z połączeniem możliwość kontaktu pod dodatkowym numerem 605 573 733
 • Jarosławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - www.jtbs.plPodobnie jak w przypadku MOPS.

   Kierowcy przed każdym wyjazdem dokonują dezynfekcji autobusu środkami posiadającymi stosowne atesty. Wszelkie uwagi, nieprawidłowości odbiegające od przyjętych norm należy natymiast zgłaszać do dyspozytora, kierownika transportu, zarządu lub pod numer 112.

 

 • W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, Główny Inspektor Sanitarny na stronie internetowej gis.gov.pl - zamieszcza komunikaty, rekomendacje dotyczące zasad zachowania się obywateli, stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny. Wszelkie informacje dla podróżujących dostępne są pod adresem gov.pl/koronawirus oraz na stronie gis.gov.pl. 
 • Aktualne informacje dla województwa podkarpackiego na rzeszow.uw.gov.pl
 • Informacje opublikowane także na www.jaroslaw.pl w zakładce Dla Mieszkańców

 

Pod linkiem znajdą Państwo aktualizowane informacje na temat funkcjonowania miejskich instytucji i spółek podległych Gminie Miejskiej Jarosław

http://www.jaroslaw.pl/aktualnosci-wydarzenia/id8810,Koronawirus-sytuacja-w-miejskich-instytucjach-i-jednostkach.html

Apelujemy o ostrożność, racjonalne i odpowiedzialne zachowanie! Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych, unikajmy dużych skupisk ludzkich i przestrzegajmy zasad higieny!

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jarosławia.

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

22 lutego 2020

IV Bal Charytatywny

Już po raz czwarty Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP zorganizowała Bal Charytatywny.
Głównym celem balu nie była jedynie dobra zabawa i liczne atrakcje lecz pomoc chorym na mukowiscydozę. 

zobacz materiał »
20 lutego 2020

Tłusty Czwartek

Dziś Tłusty Czwartek! Ustawmy się zatem w długich kolejkach do najlepszych piekarni w naszym mieście i kupmy odpowiednią - czyli dużą liczbę pączków!

zobacz materiał »
7 lutego 2020

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W dniu 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. 

zobacz materiał »
5 lutego 2020

Kształcenie pracowników i pracodawców

Kształcenie ustawiczne to proces ciągłego odnawiania, rozwijania i doskonalenia kwalifikacji ogólnych jak i zawodowych, który trwa przez całe życie. Dotyczy on osób dorosłych. 

zobacz materiał »
29 stycznia 2020

Inauguracja Jubileuszowego Roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

W dzisiejszy piękny i jakże słoneczny dzień w Jarosławiu odbyła się Uroczysta Inauguracja Jubileuszowego Roku 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy do obejrzenia całej transmisji z tego ważnego wydarzenia. Zostając w swoim fotelu zobaczcie jak ten dzień w swoim teatralnym wykonaniu uświetnili uczniowie Katolickiego Liceum “Lolek z ciszy Niepokalanej”. Bądźcie uczestnikami mszy świętej, której przewodniczył ks. abpa Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski. Posłuchajcie co o swojej książce pt. “Bardzo ludzka świętość '' mówi jej autor Mariusz Kamieniecki i jak potoczyła się rozmowa o Janie Pawle II. 

zobacz materiał »