19 marca 2020

Jest źle, a będzie jeszcze gorzej...

Jeszcze nie dawno zasypaliśmy państwa informacjami o zbliżających się podwyżkach cen śmieci i podwyżek żywności. Obecna sytuacja nie tylko nie pozwala na pozytywne prognozy w tym zakresie a wręcz przeciwnie.

Jak wszyscy zdążyliśmy, zauważyć doszło do sparaliżowania wielu sektorów życia publicznego, a co za tym idzie, realną wydaje się sytuacja o przerażającej nazwie "kryzys gospodarczy".

Ta niepewność przeraża wszystkich, słychać liczne głosy niepewności co przyniesie jutro. Nikt z nas nie wie, czy ze względu na wirusa nie stracimy dotychczasowych możliwości zarobkowych, czy firmy nie ogłoszą upadłości ze względu na problemy płynności firm, czy będzie do czego wrócić.

Innym zapewne zauważony przez wszystkich problem to znaczny wzrost cen produktów pierwszej potrzeby. Gdzie niektóre ceny produktów wzrosły nawet czterokrotnie. Nie ma, na tę chwilę żądnych potwierdzonych informacji jednak można słyszeć liczne pogłoski oraz spekulacje na temat zagrożenia świadczeń 500 +, oraz 13 emerytur.

Jest to moment, w którym powinno się podjąć radykalne działania w zakresie przeciwdziałania obecnej sytuacji przez rząd. Z pewnością firmy, jak i zwykli obywatele będą potrzebowały wsparcia. Pytanie tylko, czy pomoc na zasadzie odroczenia spłat kredytów, czynszu itp. nie spowoduje nagromadzenia się długów w późniejszym okresie gdy, opłaty te skumulują się w okresie po terminie odroczenia.

Najbliższe miesiące będą dla nas wiązały się z licznymi ograniczeniami i problemami. Rodzi się pytanie, jak będzie wyglądało podniesienie się z kolan po epidemii.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

18 marca 2020

Podczas kwarantanny dzieci się nudzą...

Nie da się ukryć, że obecna sytuacja w Polsce jest wyzwaniem dla każdego z nas, nie tylko sam fakt przebywania ze sobą cała dobę sprawia, że bez możliwości złapania oddechu, tzw. chwili dla siebie stajemy się sfrustrowani i dochodzi do konfliktów. Szczególnym problemem w tym czasie są przede wszystkim nasi najmłodsi, którym pomóc musimy w odnalezieniu się w obecnej sytuacji.

zobacz materiał »
6 marca 2020

Parkomaty wyrastają jak grzyby po deszczu!

Nie da się ukryć, że obecnie zagęszczenie jest tak duże, iż znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem. Skutkiem powyższego jest częste parkowanie w nieodpowiednich miejscach lub w sposób utrudniający ruch nie tylko drogowy, ale również pieszych na chodnikach. Nowe inwestycje w mieście w związku z prowadzoną działalnością, również nie zapewniają odpowiedniej ilości miejsc parkingowych.

zobacz materiał »
21 lutego 2020

Koronawirus? Nie! Mamy swój własny!

Zarówno w mediach, jak i w naszych prywatnych rozmowach koronawirus stanowił numer jeden. Spowodowało to przeoczenie problemu, jaki mamy. O czym mowa? Chodzi tu o popularną grypę.

zobacz materiał »
17 lutego 2020

Walentynkowe Morsowanie

Walentynki można świetować na różne sposoby i w różnych miejscach. Gorące Morsy z Jarosławia, Przemyśla, Sanoka i Rzeszowa świetnie się bawiły nad Zekiem w Radymnie.

zobacz materiał »
7 lutego 2020

Bezkarność pijanych kierowców

Ostatnie miesiące pozwalają nam twierdzić że jazda pod wypływem alkoholu stanowi plagę naszego kraju. Statystyki dotyczące samych świąt na terenie województwa podkarpackiego budzą trwogę. Na naszych drogach ujętych zostało wtedy aż 42 nietrzeźwych kierowców. Rodzi się pytanie ilu z nich udało się uniknąć kontroli?

zobacz materiał »