20 marca 2020

Nauka zdalna podczas kwarantanny – Czy doszło do przesady?

Zbliża się weekend, każdy z nas normalnie odetchnąłby z ulgą na tę wieść, jednak obecnie, gdy nasze dzieci siedzą w domach nie jest to aż tak pewne. Zakres materiału do zrealizowania przez dzieci jest tak duży, że zapewne ani dzieci, ani rodzice tego weekendu nie odczują.

Jak twierdzą internauci, Polski system oświaty nie jest odpowiednio przygotowany na tę sytuację (zarówno pod względem prawnym jak technicznym do nauczania zdalnego). Zewsząd słychać głosy oburzenia dotyczące ilości materiału, jakim dzieci zostały obarczone w tym czasie. Nie jest to jednak jedyny problem.

Wprawdzie żyjemy w wieku ogólnego dostępu do Internetu, mimo wszystko jednak nie w każdym domu się znajduje komputer, a nawet jeśli już jest, to jeżeli mamy więcej niż jedno dziecko do mauki zdalnej to problem zaczyna narastać. A co w sytuacji, gdy np. rodzic pracuje zdalnie, a ma jeszcze dwójkę dzieci do nauki, która możliwa jest za pomocą właśnie komputera bądź laptopa?

Kolejnym problemem poruszanym przez internautów jest kwestia pomocy dzieciom w przysposobieniu tego materiału.

"W systemie edukacji rodzic stał się największą ofiarą koronawirusa, ma pełnić obowiązki rodzica, wykonywać pracę służbową i dodatkowo wypełniać obowiązki nauczyciela" Pisze internautka. A raczej nauczycieli, bo tak jak w szkole nauczyciel odpowiada za jeden przedmiot, tak rodzic w domu musi być w stanie pomoc dziecku z każdego z nich.”

Jeżeli zapowiedzi o przedłużeniu kwarantanny się potwierdzą to zgodnie z rozporządzeniem MEN, uregulowana zostanie organizacja kształcenia wykorzystująca tzw. metody zdalnego nauczania. Chodzi tu przede wszystkim o wspomnianą wyżej gotowość placówek do takiej formy nauczania, jak i dostęp uczniów oraz nauczycieli do komputera, oraz Internetu. Wiele zagadnień budzi nadal wiele wątpliwości, a jakie będą ich skutki możemy niebawem sami się przekonać.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

21 stycznia 2020

Dzień Babci i Dziadka oczami Przedszkolaków

Dziś świętujemy Dzień Babci i Dziadka. W to szczególne święto mamy dla was szczególny materiał z przedszkolakami dwóch Niepublicznych Przedszkoli ''Smyk'' w Jarosławiu i ''Słoneczny Raj'' w Szówsku.

zobacz materiał »
6 stycznia 2020

Orszak Trzech Króli

Jakie hasło przyświecało tegorocznemu orszakowi? W ilu miejscowościach w kraju i na świecie zorganizowano pochód w tym roku? Czy wielbłąd, na którym przybył Król Baltazar jest odporny na mróz? Jakiego daru Dzieciątko Jezus oczekiwało najbardziej? Tego wszystkiego dowiecie się z materiału wideo!

zobacz materiał »
2 stycznia 2020

Mały ZUS i Mały ZUS Plus – dla kogo i na jakich zasadach?

Data wejścia w życie przepisów dotyczących tzw. Małego ZUS Plus została przesunięta z dnia 1 stycznia 2020 roku o miesiąc. Zgodnie ze zmianą ostatniego paragrafu ustawy wchodzi ona w życie z dniem 1 lutego 2020 roku.

zobacz materiał »
2 stycznia 2020

Czy będzie opłacało się nas wyleczyć? Czyli zmiany w ochronie zdrowia w 2020 roku

Aby trochę ochłonąć od nieprzyjemnych zmian związanych z podwyżkami w nowym roku, chcemy przedstawić kilka pozytywnych zmian, jakie ten rok nam przyniesie. A mowa tu nowych sposobach wyceny świadczeń, realizacji recept, no i oczywiście o temacie spędzającym sen z powiek chorujących, czyli kolejkach do lekarzy.

zobacz materiał »
31 grudnia 2019

Co robimy w Sylwestra?

Dzisiaj ostatni dzień w roku. O północy przywitamy kolejny dzień, a wraz z nim rozpoczną się lata 20 XXI wieku. Wybraliśmy się z kamerą na ulicę, by zapytać jak mieszkańcy Jarosławia będą świętować Sylwestra. Zobaczcie czego się dowiedzieliśmy.

zobacz materiał »