26 marca 2020

Koronawirus wyjaśnienie SP ZOZ w Przeworsku

Z OSTATNIEJ CHWILI: Oświadczenie dyrektora SP ZOZ w Przeworsku! 

W przygotowanym oświadczeniu przez dyrektora SP ZOZ w Przeworsku czytamy:

"Informujemy, że w Naszym Szpitalu nie hospitalizujemy żadnego pacjenta z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Żaden z pracowników Szpitala również nie ma potwierdzonego pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. 

Zgodnie z informacją uzyskana od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku u pacjentki, która przebywała w Naszym Szpitalu został pobrany wymaz w jednym z podkarpackich szpitali. Test został pobrany 4 dni po opuszczeniu Naszego Szpitala przez pacjentkę i wykazał wynik pozytywny. 

Pacjentka zgłosiła się do Naszego Szpitala bez objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem. Nie potwierdziła równiez kontaktu z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie, powracającą z zagranicy, przebywającą na kwarantannie.

Personel Szpitala (16 osób), który miał bezpośredni kontakt z pacjentka został poddany kwaratannie. Oboby te czują się dobrze i nie występuja u nich objawy zakażenia. Również pacjenci (2 osoby), którzy mieli kontakt z pacjentka zostali zgłoszeni i objęci nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku.

(...)"

Więcej możemy przeczytać w specjalnym oświadczeniu Szpitala SP ZOZ w Przeworsku: 

http://spzoz-przeworsk.home.pl/autoinstalator/wordpress/?p=2256

Apelujemy o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktu z innymi osobami!

To już nie jest sytuacja "z telewizji". To realne zagrożenie! Takich przypadków w najbliższych dniach będzie więcej. Tylko od nas wszystkich zależy, na ile uda się spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa!

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 marca 2020

Wielkanoc 2020 - inna niż wszystkie

Episkopat ogłosił zmiany

Tym razem znane obrzędy i msze będą odbywały się w innych okolicznościach.

zobacz materiał »
26 marca 2020

Pierwsza Komunia Święta - Odwołana!!!

Metropolita przemyski abp Adam Szal wydał kolejne zarządzenie dla wszystkich parafian z archidiecezji przemyskiej. 

zobacz materiał »
26 marca 2020

Całkowite zwolnienie z ZUS i specjalny zasiłek dla przedsiębiorców.

Znamy już szczegóły rządowej pomocy dla przedsiębiorców. Jeśli miesięczne przychody firmy nie przekroczyły 15 tys. zł, przedsiębiorca otrzyma nie tylko zwolnienie z ZUS, ale również specjalny zasiłek postojowy w wysokości 2 tys. zł.

zobacz materiał »
20 marca 2020

Nauka zdalna podczas kwarantanny – Czy doszło do przesady?

Zbliża się weekend, każdy z nas normalnie odetchnąłby z ulgą na tę wieść, jednak obecnie, gdy nasze dzieci siedzą w domach nie jest to aż tak pewne. Zakres materiału do zrealizowania przez dzieci jest tak duży, że zapewne ani dzieci, ani rodzice tego weekendu nie odczują.

zobacz materiał »
21 stycznia 2020

Dzień Babci i Dziadka oczami Przedszkolaków

Dziś świętujemy Dzień Babci i Dziadka. W to szczególne święto mamy dla was szczególny materiał z przedszkolakami dwóch Niepublicznych Przedszkoli ''Smyk'' w Jarosławiu i ''Słoneczny Raj'' w Szówsku.

zobacz materiał »