26 marca 2020

Egzamin ósmoklasistów online – znamy szczegóły

Już 30 marca i 1 kwietnia odbędą się egzaminy próbne dla ósmoklasistów. Z uwagi na obecną sytuację odbędzie się on przez internet. Arkusze egzaminacyjne zostaną udostępnione w te dni na stronach CKE oraz OKE.

Jak to ma wyglądać
Na chwilę obecną są przygotowywane materiały do przeprowadzenia egzaminów przez Centralna Komisję Egzaminacyjną oraz okręgowe komisje egzaminacyjne. Materiały z zadaniami egzaminacyjnymi zostaną opublikowane:
30 marca o godzinie 9.00 (arkusz z j. Polskiego),
31 marca o godzinie 9.00 (arkusz z matematyki),
1 kwietnia (egzamin próbny z j. nowożytnego) do materiałów z tego zakresu zostaną dołączone nagrania w formie MP3 do zadań na rozumienie ze słuchu.

Jak dołączyć

Z propozycji ministerstwa wynika, że aby wziąć udział w egzaminie, należy pobrać o godzinie 9.00 materiały ze stron CKE lub OKE i rozwiązać zadania w domu z uwzględnieniem czasu na wykonanie egzaminu.
Odpowiedzi na pytania można udzielić na kilka sposobów:
w samym pliku arkuszu egzaminacyjnego,
w edytorze tekstów,
na wydrukowanym arkuszu,
na kartce z odpowiednim uwzględnieniem numeracji rozwiązywanych zadań.

Jak będzie oceniany

CKE ma przekazać rozwiązania zadań dyrektorom szkół, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Dyrektorzy będą mogli przekazać te informacje nauczycielom, do których będzie należała decyzja, w jaki sposób ocenić prace uczniów. (Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia na stronie internetowej CKE.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 marca 2020

Będziemy dłużej pracować?

   W celu uchronienia firm przed masowymi zwolnieniami w momencie gdy rynek w zasadzie staną zorganizowane będą dopłaty do pensji z Funduszu Gwarantowanych świadczeń Pracowniczych. Ponadto życie pracowników po kwarantannie również ulegnie zmianie.

zobacz materiał »
22 marca 2020

Nie zapłacimy za zakupy gotówką?

W związku z rozprzestrzenianiem się na terenie naszego kraju koronawirusa Ministerstwo Rozwoju sugeruje, by dokonując zakupów korzystać z płatności zbliżeniowych kartami płatniczymi lub przy użyciu telefonów czy inteligentnych zegarków. Okazuje się, że w niektórych przypadkach nie zapłacimy w tej chwili przy pomocy gotówki.

zobacz materiał »
19 marca 2020

Jest źle, a będzie jeszcze gorzej...

Jeszcze nie dawno zasypaliśmy państwa informacjami o zbliżających się podwyżkach cen śmieci i podwyżek żywności. Obecna sytuacja nie tylko nie pozwala na pozytywne prognozy w tym zakresie a wręcz przeciwnie.

zobacz materiał »
18 marca 2020

Podczas kwarantanny dzieci się nudzą...

Nie da się ukryć, że obecna sytuacja w Polsce jest wyzwaniem dla każdego z nas, nie tylko sam fakt przebywania ze sobą cała dobę sprawia, że bez możliwości złapania oddechu, tzw. chwili dla siebie stajemy się sfrustrowani i dochodzi do konfliktów. Szczególnym problemem w tym czasie są przede wszystkim nasi najmłodsi, którym pomóc musimy w odnalezieniu się w obecnej sytuacji.

zobacz materiał »
6 marca 2020

Parkomaty wyrastają jak grzyby po deszczu!

Nie da się ukryć, że obecnie zagęszczenie jest tak duże, iż znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem. Skutkiem powyższego jest częste parkowanie w nieodpowiednich miejscach lub w sposób utrudniający ruch nie tylko drogowy, ale również pieszych na chodnikach. Nowe inwestycje w mieście w związku z prowadzoną działalnością, również nie zapewniają odpowiedniej ilości miejsc parkingowych.

zobacz materiał »