2 kwietnia 2020

Biznes skażony koronawirusem

Biznes skażony koronawirusem...

Statystyki pokazują, że biznes został skażony koronawirusem znacznie bardziej niż ludzie. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, pandemia z dnia na dzień unieruchomiła niemal jedną trzecią mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Te firmy znalazły się w najgorszej sytuacji. Połowie firm pandemia ograniczyła produkcję i obsługę klientów. Powodów nie brakuje, drastyczny spadek zamówień wynikający z paraliżu gospodarki, administracyjny zakaz realizacji określonych usług oraz niedostępność pracowników. W warunkach siejącego lęk wirusa, na razie pracuje bez zmian co czwarta firma.

Najwyżej trzy miesiące, a potem koniec...

Blisko połowa firm, w warunkach kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, utrzyma stabilność finansową najwyżej 2-3 miesiące. Co siódma firma, jest w stanie wytrwać do 4 tygodni, a część już nie daje rady. Niestety już w połowie marca gdy znane już były główne założenia Tarczy Antykryzysowej koronawirus sparaliżował 30 proc. firm. Teraz jest jeszcze gorzej, a kolejne trzy miesiące przetrwają nieliczni...

Drastyczny spadek zamówień wynikający z paraliżu gospodarki, administracyjny zakaz realizacji określonych usług. W warunkach siejącego lęk wirusa, na razie pracuje bez zmian co czwarta firma.

Tarcza Antykryzysowa

Specustawy określane mianem Pakietu Antykryzysowego zostały błyskawicznie - uchwalone. Ostatecznie Sejm 31 marca ekspresowo odrzucił wszystkie poprawki Senatu zmieniające treść pakietu pomocowego, prezydent od razu ustawy podpisał i jeszcze przed północą w Dzienniku Ustaw z dnia 31 marca 2020 r, zostały one opublikowane. 

Przeczytaj więcej o Tarczy antykryzysowej: 

https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowaWsparcie z Urzędu Marszałkowskiego dla podkarpackich firm

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przekazanie dużej puli środków z Regionalnego Programu Operacyjnego WP na wsparcie podkarpackich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Chodzi o 220 mln złotych, które trafią na rynek w postaci tzw. pożyczek płynnościowych. 

Pożyczki płynnościowe będą podstawowym dodatkowym instrumentem wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców na czas walki z pandemią koronawirusa. Pożyczki będą udostępnione na dogodnych, preferencyjnych warunkach, z odroczonym terminem spłaty. Pieniądze te trafią do biznesu poprzez pośredników finansowych działających na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego. Pożyczka będzie komplementarna z produktem planowanym do wdrożenia w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój, a zasady jej udzielania mają być jednolite dla całego kraju.

Przeczytaj więcej o wsparciu z Urzedu Marszałkowskiego: 

https://www.podkarpackie.pl/index.php/107-aktualnosci/7480-video-220-mln-zl-na-wsparcie-przedsiebiorcow-jak-bedzie-wygladac-pomoc

Zachowaj spokój! 

Co radzą sobie nawzajem przedsiębiorcy w tak niespodziewanej sytuacji? Przede wszystkim by zachować spokój i wykazać się cierpliwością. Przedsiębiorcy są też zdania, że należy się dostosować i kontynuować działalność, korzystać z pomocy Państwa i troszczyć o zdrowie pracowników.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

28 marca 2020

Koronawirus: INFORMACJA

Duży przyrost zachorowań na Podkarpaciu

zobacz materiał »
27 marca 2020

PILNE: Koronawirus w powiecie jarosławskim!!!

PILNE: Trzy nowe zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu!!! 

zobacz materiał »
26 marca 2020

Egzamin ósmoklasistów online – znamy szczegóły

Już 30 marca i 1 kwietnia odbędą się egzaminy próbne dla ósmoklasistów. Z uwagi na obecną sytuację odbędzie się on przez internet. Arkusze egzaminacyjne zostaną udostępnione w te dni na stronach CKE oraz OKE.

zobacz materiał »
23 marca 2020

Będziemy dłużej pracować?

   W celu uchronienia firm przed masowymi zwolnieniami w momencie gdy rynek w zasadzie staną zorganizowane będą dopłaty do pensji z Funduszu Gwarantowanych świadczeń Pracowniczych. Ponadto życie pracowników po kwarantannie również ulegnie zmianie.

zobacz materiał »
22 marca 2020

Nie zapłacimy za zakupy gotówką?

W związku z rozprzestrzenianiem się na terenie naszego kraju koronawirusa Ministerstwo Rozwoju sugeruje, by dokonując zakupów korzystać z płatności zbliżeniowych kartami płatniczymi lub przy użyciu telefonów czy inteligentnych zegarków. Okazuje się, że w niektórych przypadkach nie zapłacimy w tej chwili przy pomocy gotówki.

zobacz materiał »