9 kwietnia 2020

Przerwa wielkanocna - zawieszone lekcje online

Przerwa wielkanocna wypada zgodnie z tym, co wskazuje kalendarz. Tym samym oznacza to, że lekcje online będą zawieszone w czasie od 9 do 14 kwietnia. MEN tłumaczy w komunikacie, jak wygląda Wielkanoc w dobie koronawirusa dla uczniów. Zyskają oni dwa dni wolnego od zajęć szkolnych - 9 i 10 kwietnia.

Wielkanoc w szkołach w dobie koronawirusa. Komunikat MEN

Wielkanoc 2020 coraz bliżej, jednak świat stanął na głowie przez pandemię koronawirusa. Przypomnijmy, że w związku z koronawirusem placówki oświatowe zostały zamknięte. Taki stan rzeczy trwa od 12 marca i potrwa przynajmniej do Świąt Wielkiej Nocy.

Polscy nauczyciele i uczniowie są natomiast od 25 marca 2020 zobligowani do korzystania z lekcji zdalnych, jednak nadchodząca Wielkanoc oznacza dla nich dodatkowe dni wolne.

Chodzi o:

  • 9 kwietnia - czwartek,
  • 10 kwietnia - piątek.

Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów

Wiosenna przerwa od nauczania zdalnego

Przypomnijmy, że wiosenna przerwa świąteczna wynika z kalendarza roku szkolnego 2019/2020. Szkoły w związku z epidemią koronawirusa są zamknięte do 10 kwietnia. Na razie nie wiadomo, czy zamknięcie placówek oświatowych potrwa dłużej.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że w okolicach Świąt Wielkanocnych na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i GIS, rząd wraz z premierem podejmie dalsze decyzje, które dotyczą placówek oświatowych i innych sfer życia publicznego.

Zatem czekamy na więcej informacji co zmieni się po Świętach... 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

31 marca 2020

Stop hejtowi i mowie nienawiści

Hejt, wykluczenie, niechęć, wyrzuty - z takimi reakcjami spotykają się osoby z koronawirusem lub podejrzane o to, że mogą być zakażone przebywające na kwarantannie domowej. Z jednej strony zauważalne są gesty ogromnego wsparcia i chęć pomocy tym osobom a z drugiej jednak pojawiają się nienawistne komentarze i pretensje.

zobacz materiał »
26 marca 2020

Aplikacja "Kwarantanna domowa"

Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. 

zobacz materiał »
26 marca 2020

Koronawirus wyjaśnienie SP ZOZ w Przeworsku

Oświadczenie dyrektora SP ZOZ w Przeworsku.

zobacz materiał »
26 marca 2020

Wielkanoc 2020 - inna niż wszystkie

Episkopat ogłosił zmiany

Tym razem znane obrzędy i msze będą odbywały się w innych okolicznościach.

zobacz materiał »
26 marca 2020

Pierwsza Komunia Święta - Odwołana!!!

Metropolita przemyski abp Adam Szal wydał kolejne zarządzenie dla wszystkich parafian z archidiecezji przemyskiej. 

zobacz materiał »