14 kwietnia 2020

Powolny powrót do normalności ?Już od 19 kwietnia możemy liczyć na stopniowy powrót do normalności. Jak podaje Łukasz Szumowski decyzje na temat "odmrożenia" gospodarki zostaną podjęte już w środę i czwartek. Decyzje te mają dotyczyć łagodzenia poszczególnych ograniczeń związanych z koronawirusem.

Nie znaczy to, jednak że mamy zapomnieć o bezpieczeństwie (czemu będą służyć nowe wprowadzone regulacje). Jako pierwsze złagodzone zostaną ograniczenia dotyczące:

- limitów osób w sklepach,
- zakazy wstępu do lasów i parków.

Niestety nie możemy się spodziewać, że epidemia wygaśnie latem. Najnowsze spekulacje na temat długości trwania epidemii mówią o roku, a nawet dwóch latach. W związku z tym zapomnieć możemy o wakacjach takich jak dotąd (nie będą także organizowane kolonie czy obozy), a pracownicy, którzy obecnie w większości wysyłani byli na urlopy czy zostawali w domach w związku kwarantanną, mogą zostać urlopów pozbawieni. A jeśli nawet nie to o wyjazdach na wczasy będziemy musieli jeszcze długo zapomnieć.

Rząd zrezygnuje z niektórych ograniczeń, ale przypominamy, że od 16 kwietnia dojdą nowe-obowiązek zakrywania ust i nosów, który zacznie obowiązywać od 16 kwietnia.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 kwietnia 2020

Zmiany w godzinach dla seniorów

    W późnych godzinach wieczornych we wtorek została opublikowana nowelizacja w Dzienniku Ustaw dotycząca rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca (o szczególnym obostrzeniu dla sklepów). Sprawa dotyczy dość kontrowersyjnych zdaniem niektórych godzin dla seniorów.

zobacz materiał »
2 kwietnia 2020

Biznes skażony koronawirusem

Biznes skażony koronawirusem

Statystyki pokazują, że biznes został skażony koronawirusem znacznie bardziej niż ludzie.

zobacz materiał »
28 marca 2020

Koronawirus: INFORMACJA

Duży przyrost zachorowań na Podkarpaciu

zobacz materiał »
27 marca 2020

PILNE: Koronawirus w powiecie jarosławskim!!!

PILNE: Trzy nowe zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu!!! 

zobacz materiał »
26 marca 2020

Egzamin ósmoklasistów online – znamy szczegóły

Już 30 marca i 1 kwietnia odbędą się egzaminy próbne dla ósmoklasistów. Z uwagi na obecną sytuację odbędzie się on przez internet. Arkusze egzaminacyjne zostaną udostępnione w te dni na stronach CKE oraz OKE.

zobacz materiał »