20 kwietnia 2020

Informacja dla przedsiębiorców z powiatu jarosławskiego

Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu dysponuje pieniędzmi dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, samozatrudnionych i organizacji pozarządowych, zmagających się z gospodarczymi efektami epidemii koronawirusa. Są one dostępne w ramach czterech programów, uruchomionych w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej realizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy. W tej chwili jest to 20 mln złotych w przypadku PUP w Jarosławiu, będzie też można wnioskować do MRPiPS o dodatkowe środki w razie potrzeby. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tej pomocy. Przygotowaliśmy je w formie najważniejszych informacji oraz najczęstszych „pytań i odpowiedzi”.  Więcej na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu https://jaroslaw.praca.gov.pl/ Tam znajdą też Państwo dokumenty aplikacyjne.

1)      Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców

Z pożyczki mogą skorzystać pracodawcy zatrudniający do 9 pracowników. Kwota do 5 000 zł. Warunek umorzenia: pracodawca utrzyma przez trzy miesiące od dnia udzielenia pożyczki niezmniejszoną ilość etatów. Do chwili obecnej PUP w Jarosławiu rozdysponował na ten cel około 1 mln złotych. Nabór cały czas trwa!

2)      Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców

Z dofinansowania mogą skorzystać pracodawcy zatrudniający do 250 pracowników. Kwota na jednego pracownika zależna jest od wysokości spadku obrotów, od ok. 1500 zł do ok. 2700 zł. Dofinansowanie może być przyznane na okres do 3 miesięcy. Warunek: utrzymanie zatrudnienia przez okres dofinansowania oraz dodatkowy okres równy przyznanemu dofinansowaniu. Przedsiębiorca nie może otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty prowadzenia działalności zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych. Nabór rozpoczyna się 22 kwietnia i potrwa do 5 maja włącznie. Jeśli pracodawca złoży wniosek w kwietniu, to może pieniądze dostać za kwiecień. Jeśli w maju, otrzyma je od maja.

3)      Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby niezatrudniające pracowników. Kwota zależna jest od wysokości spadku obrotów, od 1300 zł do 2340 zł. Kwota może być przyznana na okres do 3 miesięcy. Warunek: dalsze prowadzenie działalności przez okres przyznania dofinansowania oraz dodatkowy okres równy przyznanemu dofinansowaniu. Przedsiębiorca nie może otrzymać dofinansowania na te same koszty prowadzenia działalności gospodarczej, które zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.  Nabór rozpoczyna się od 22 kwietnia i potrwa do 5 maja włącznie.


4)      Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych

Z dofinansowania mogą skorzystać stowarzyszenia, fundacje, itp. Kwota na jednego pracownika zależna od wysokości spadku przychodów na działalność statutową od ok. 1500 zł do ok. 2700 zł. Kwota może być przyznana na okres do 3 miesięcy. Warunek: dalsze zatrudnienie przez okres przyznania dofinansowania. Nabór rozpoczyna się od 22 kwietnia i potrwa do 5 maja włącznie. Jeśli pracodawca złoży wniosek w kwietniu, to może pieniądze dostać za kwiecień. Jeśli w maju, otrzyma je od maja.Organizacja pozarządowa nie może otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty prowadzenia działalności statutowej zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.

Opracowano na podstawie informacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

18 kwietnia 2020

„Wirtualne wędrówki po Podkarpaciu” - muzea i zabytki w formacie 3D

W czasie pandemii, gdy zwykłe podróże są niemalże niemożliwe, wyjściem pozostaje zwiedzanie wirtualne.

zobacz materiał »
17 kwietnia 2020

Fundusz Dróg Samorządowych - Zatwierdzony

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok zatwierdzone

zobacz materiał »
9 kwietnia 2020

Przerwa wielkanocna - zawieszone lekcje online

Lekcje online będą zawieszone od 9 do 14 kwietnia.

zobacz materiał »
31 marca 2020

Stop hejtowi i mowie nienawiści

Hejt, wykluczenie, niechęć, wyrzuty - z takimi reakcjami spotykają się osoby z koronawirusem lub podejrzane o to, że mogą być zakażone przebywające na kwarantannie domowej. Z jednej strony zauważalne są gesty ogromnego wsparcia i chęć pomocy tym osobom a z drugiej jednak pojawiają się nienawistne komentarze i pretensje.

zobacz materiał »
26 marca 2020

Aplikacja "Kwarantanna domowa"

Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. 

zobacz materiał »