21 kwietnia 2020

Termin składania deklaracji podatkowych przesunięty

Wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze złożyć formularza PIT w urzędach bądź w formie elektronicznej uspokajamy, jest jeszcze czas. Termin na złożenie Pit został przedłużony do końca maja. Choć w praktyce będzie można deklarację złożyć też 1 czerwca.

Standardowy termin składania zeznania rocznego PIT upływa z dniem 30 kwietnia, jednak sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała zmiany i w tej kwestii. Mianowicie w tym roku swoje deklaracje składać możemy do końca maja.

"W praktyce termin na złożenie deklaracji i rozliczenie podatku mija 1 czerwca, bowiem 31 maja wypada w niedzielę" - doprecyzował rzecznik prasowy MF.

Informacja ta jest niezwykle istotną szczególnie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to spowodowane tym, że nie są one rozliczane w sposób automatyczny przez fiskusa w ramach usługi Twój e-PIT. Muszą zatem samodzielnie wypełnić deklarację i wysłać ją-elektronicznie bądź tradycyjnie-i rozliczyć podatek.

Co więcej, w przypadku zapłaty podatku do końca maja, nie będziemy musieli obawiać się naliczania odsetek za zwłokę. "W Ministerstwie Finansów jest przygotowywane odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie"

Wszystkie osoby zatrudnione na etacie, mają przygotowane przez administrację skarbową rozliczenie w usłudze Twój e-PIT. (30 kwietnia takie rozliczenie zostanie uznane za przyjęte).

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 kwietnia 2020

Bierzesz ślub w 2020 roku? Szykuj się na nowe zasady!

Nowe zasady czekają wszystkich planujących ślub w czerwcu 2020 roku. Biorąc pod uwagę dotychczasowe formalności, przez jakie trzeba było przebrnąć, dotąd nie będą to miłe informacje. Przepisy bowiem mają być znacznie zaostrzone. I wszystko tak naprawdę będzie zależało od księdza.

zobacz materiał »
19 kwietnia 2020

Ceny znowu w górę?

Z powodu tak suchego marca, jak i pierwszej połowy kwietnia. Możemy się spodziewać, że scenariusz dla cen żywności nie będzie dla nas pozytywny, uwzględnia się w nim bowiem ryzyko wystąpienia suszy. Na razie wszystko niestety wskazuje na to, że ona wystąpi. A co za tym idzie, ceny żywności pewnie zostaną podniesione.

zobacz materiał »
15 kwietnia 2020

Maseczka ochronna- krok po kroku

Jak wiemy, już od jutra zobowiązani będziemy do stosowania w przestrzeni publicznej maseczek ochronnych. Ze względu na liczne braki maseczek nawet dla personelu medycznego prezentujemy propozycje samodzielnego wykonania takiej maseczki w domowych warunkach.

zobacz materiał »
14 kwietnia 2020

Powolny powrót do normalności ?

Już od 19 kwietnia możemy liczyć na stopniowy powrót do normalności. Jak podaje Łukasz Szumowski decyzje na temat "odmrożenia" gospodarki zostaną podjęte już w środę i czwartek. Decyzje te mają dotyczyć łagodzenia poszczególnych ograniczeń związanych z koronawirusem.

zobacz materiał »
8 kwietnia 2020

Zmiany w godzinach dla seniorów

    W późnych godzinach wieczornych we wtorek została opublikowana nowelizacja w Dzienniku Ustaw dotycząca rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca (o szczególnym obostrzeniu dla sklepów). Sprawa dotyczy dość kontrowersyjnych zdaniem niektórych godzin dla seniorów.

zobacz materiał »